Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. september 2022, 23:20

Ukrajina chce vstúpiť do NATO

Smer je proti, podľa Roberta Fica by hrozila tretia svetová vojna

Smer je proti, podľa Roberta Fica by hrozila tretia svetová vojna

Foto TASR

Šéf sociálnych demokratov bude viesť poslancov za Smer, aby v prípade hlasovania o súhlase so vstupom Ukrajiny do Aliancie boli proti.

Strana Smer je proti vstupu Ukrajiny do NATO. Uviedol to jej predseda Robert Fico. Ak by bola v súčasnosti strana vo vláde, rozhodnutie o vstupe by medzinárodne vetovali.

„Ako predseda Smeru-SD budem viesť poslancov Národnej rady SR za túto stranu, aby v prípade hlasovania o súhlase so vstupom Ukrajiny do NATO boli proti,“ vyhlásil Fico.

Vstup Ukrajiny do NATO je podľa neho „krokom k tretej svetovej vojne“, ktorý nemôže byť ospravedlnený použitím ruskej vojenskej sily na Ukrajine.

„Je popretím všetkých doterajších dohôd superveľmocí,“ vyhlásil.

Ukrajina podala v piatok žiadosť o „zrýchlený“ vstup do Severoatlantickej aliancie po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin podpísal zmluvy o pričlenení okupovaných ukrajinských regiónov k Rusku.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 34 minútami

Futbalisti Argentíny postúpili do semifinále MS v Katare. Vo štvrťfinálovom zápase zvíťazili nad Holandskom 4:3 v rozstrele z 11 m, keď po predĺžení bol stav nerozhodný 2:2. V boji o postup do finále nastúpia v utorok 13. decembra proti Chorvátsku, ktoré rovnako v rozstrele uspelo proti Brazílii. (tasr)

pred 2 hodinami

Belgická polícia večer v Bruseli zadržala jednu z podpredsedníčok Európskeho parlamentu, grécku europoslankyňu Evu Kailiovú. Uviedol to zdroj blízky prípadu, podľa ktorého to súvisí s piatkovým zadržaním ďalších štyroch osôb v rámci vyšetrovania korupcie v EP. (tasr)

pred 3 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.