Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. september 2022, 17:20

Biden počas konferencie hľadal republikánsku senátorku, ktorá v auguste zomrela

Prezident si pritom jej pamiatku už predtým uctil vyhlásením, ktoré vydal spoločne so svojou ženou Jill Bidenovou.

Americký prezident Joe Biden počas konferencie týkajúcej sa hladu, výživy a zdravia v rámci svojho prejavu v dave hľadal republikánsku kongresmanku Jackie Walorskiovú. Tá ale v auguste zomrela pri autonehode.

„Chcem sa poďakovať všetkým tu prítomným, vrátane predstaviteľov oboch politických strán, ako reprezentantovi McGovernovi, senátorovi Braunovi, senátorovi Bookerovi, reprezentantke... Jackie, si tu? Kde je Jackie? Myslím, že tu nemusí byť,“ hovoril zmätený americký prezident.

Biden si pritom jej pamiatku uctil vyhlásením, ktoré vydal spoločne so svojou ženou Jill Bidenovou a v ktorom tvrdil, že s ňou síce vo viacerých veciach nesúhlasil, ale v inštitúciách, v ktorých pôsobila, bola váženou političkou.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Futbalisti Brazílie postúpili do štvrťfinále MS v Katare. V osemfinálovom dueli zdolali reprezentantov Kórejskej republiky 4 : 1, keď všetky góly dosiahli už v prvom polčase. Brazília sa v boji o semifinále stretne s Chorvátskom. (tasr)

pred 5 hodinami

Rumunsko začalo dodávať plyn do Moldavska, ktoré v dôsledku vojny na Ukrajine zápasí s energetickou krízou. Plyn začal cez plynovod, ktorý spája mesto Jasi na severovýchode Rumunska s pohraničným moldavským mestom Ungheni, prúdiť cez víkend. (tasr)

pred 6 hodinami

Súhrn udalostí v pondelok 5. decembra:

pred 7 hodinami

Premiér Eduard Heger avizoval riešenie výdavkových limitov v rozpočte. Do zákona by sa podľa neho mala pridať klauzula, ktorá by hovorila, že v čase, keď sa neuplatňujú pravidlá Európskej únie na rozpočty členských štátov, nebudú platiť ani výdavkové limity na Slovensku. Tento krok je podľa neho predkonzultovaný s Európskou úniou. (tasr)

pred 8 hodinami

Futbalisti Chorvátska postúpili do štvrťfinále MS v Katare. Vicemajstri sveta zdolali Japonsko v jedenástkovom rozstrele 3 : 1, keď sa duel v riadnom hracom čase i po predĺžení skončil nerozhodne 1 : 1. Hrdinom Chorvátov bol brankár Dominik Livaković, ktorý zneškodnil tri pokusy súpera z bieleho bodu. (tasr)

pred 8 hodinami

Koaličná rada by sa mala dnes zaoberať aj novelou ústavy v súvislosti s predčasnými voľbami z dielne Sme rodina. Podľa programu aktuálnej schôdze parlamentu by sa o návrhu mohlo rokovať v stredu. OĽaNO však podľa slov predsedu poslaneckého klubu Michala Šipoša trvá na svojom vete. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.