Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. september 2022, 18:07

Pápež František sa modlil za „kruto mučený“ ukrajinský ľud

Pápež František sa modlil za „kruto mučený“ ukrajinský ľud

Foto TASR/AP

„Dnes ráno som sa rozprával s kardinálom Krajewským pri jeho návrate z Ukrajiny a porozprával mi strašné veci,“ povedal Svätý Otec.

Pápež František sa v stredu modlil za „kruto“ mučený ukrajinský ľud. Informovala o tom talianska tlačová agentúra ANSA.

Na konci pravidelnej týždennej generálnej audiencie vo Vatikáne František venoval „myšlienky mučenej Ukrajine, ktorá tak veľmi trpí, a úbohým ľuďom, ktorí sú tak kruto skúšaní“.

Pápež dodal: „Dnes ráno som sa rozprával s kardinálom Krajewským pri jeho návrate z Ukrajiny a porozprával mi strašné veci.“

Poľský kardinál Konrad Krajewski, prefekt vatikánskeho dikastéria (úradu) pre charitatívnu službu, sa nedávno vrátil zo štvrtej cesty na Ukrajinu, ktorú navštívil na príkaz pápeža. Následne Františka informoval o „strašnej“ situácii, ktorá tam vládne. Rusko vedie už sedem mesiacov útočnú, ničím nevyprovokovanú vojnu proti Ukrajine.

„Myslime na Ukrajinu a modlime sa za tento mučený ľud,“ vyzval pápež ľudí na vatikánskom Námestí svätého Petra.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 26 minútami

V Petrohrade otvorili vôbec prvé queer múzeum v Rusku. Pre zákon o úplnom zákaze propagovania „netradičných sexuálnych vzťahov“, ktorý nedávno prijala Štátna duma, však bude múzeum fungovať len pár dní. Keď totiž zákon nadobudne účinnosť, bude existencia múzea protiprávna. (tasr)

pred 45 minútami

Futbalisti Brazílie zvíťazili v zápase G-skupiny majstrovstiev sveta v Katare nad Švajčiarskom 1 : 0 a zaistili si postup do osemfinále. Jediný gól v stretnutí zaznamenal v 83. minúte Casemiro. Brazílčania natiahli svoju sériu bez prehry v skupinovej fáze MS na sedemnásť zápasov. (tasr)

pred 2 hodinami

Francúzsky futbalista Karim Benzema sa na majstrovstvách sveta v Katare možno vráti k svojej reprezentácii. Útočníka vyradilo tesne pred začiatkom svetového šampionátu zranenie stehna, no podľa španielskych médií postupuje liečba rýchlejšie, než sa predpokladalo. (tasr)

pred 3 hodinami

Turecko bude v utorok v Bukurešti rokovať o vstupe Švédska a Fínska do NATO. Turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu uviedol, že schvaľovací proces sa vyvíja pozitívne, avšak obe krajiny musia podniknúť potrebné kroky. (tasr)

pred 3 hodinami

Bezpečnostná služba Ukrajiny začala vyšetrovať ďalšie dve kauzy spojené s ukrajinskou pravoslávnou cirkvou, ktorá donedávna podliehala Moskovskému patriarchátu. Oba prípady súvisia s nálezom propagandistických materiálov, ktoré „popierajú existenciu ukrajinského ľudu, jeho jazyka, ako aj práva Ukrajiny na štátnosť“. Tieto písomnosti sa našli počas razie v seminári a eparchii patriacej pod Moskovský patriarchát na juhozápade Ukrajiny. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.