Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. september 2022, 17:13

Moskvou dosadený šéf Záporožskej oblasti požiadal Putina o pripojenie k Rusku

Ukrajina označila referendá za „neplatné“ a „bezcenné“.

Šéf proruskej správy Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny Jevgenij Balickij požiadal prezidenta Vladimira Putina o pripojenie tejto oblasti k Rusku. V stredu o tom informoval portál britskej televízie Sky News, ktorý sa odvolal na ruskú štátnu tlačovú agentúru TASS.

Už predtým oficiálne požiadali Putina o pripojenie území k Rusku aj proruskí lídri Luhanskej a Chersonskej oblasti.

Moskva tvrdí, že všetky tri uvedené oblasti a tiež Donecká oblasť hlasovali v referendách za pričlenenie k Ruskej federácii. Ľudové hlasovania na týchto Ruskom okupovaných územiach sa konali od piatka do utorka.

Ukrajina však referendá označila za „neplatné“ a „bezcenné“. Odsúdili ich aj západné štáty s upozornením, že výsledky týchto hlasovaní neuznajú.

S obavami sa očakáva, že Rusko sa pokúsi anektovať spomínané okupované ukrajinské oblasti do niekoľkých dní, uviedla Sky News.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Pred domom generálneho prokurátora Maroša Žilinku protestujú nespokojní občania. Prišli vyjadriť svoj nesúhlas s jeho pôsobením na prokuratúre. Na mieste sú viaceré policajné zložky, ako aj antikonfliktný tím. Priebeh podujatia je zatiaľ pokojný. (noviny.sk)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.