Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. september 2022, 11:32

Minister Lengvarský považuje súčasné zákony o potratovej tabletke za dostatočné

Minister Lengvarský považuje súčasné zákony o potratovej tabletke za dostatočné

Foto: TASR/Jaroslav Novák

Lengvarský uviedol, že na danú problematiku majú odborníci odlišné názory a zo strany odborných kruhov necíti tlak, aby sa legislatíva zmenila.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský nevidí v súčasnosti dôvod na zmenu zákonov o tzv. potratovej tabletke, čiže medikamentóznych potratoch. Z odborných kruhov údajne necíti tlak na takúto zmenu, povedal v relácii Na telo PLUS televízie Markíza.

„V tejto chvíli považujeme legislatívu v tejto oblasti za dostatočnú, takže do toho teraz nebudeme nejakým spôsobom zasahovať,“ odpovedal minister zdravotníctva na otázku, kedy bude potratová tabletka dostupná aj na Slovensku.

Keď sa ho moderátor Michal Kovačič opýtal, či ide o jeho odborný alebo politický názor, Lengvarský odvetil, že na danú problematiku majú odborníci odlišné názory a zo strany odborných kruhov necíti tlak, aby sa legislatíva zmenila.

Kovačič mu oponoval tým, že „väčšina gynekológov sa zhodne na tom, že by tu potratová tabletka mala byť“. Minister mu znovu odpovedal, že necíti tlak na zmenu zákonov.

Na Slovensku sú medikamentózne potraty nelegálne. Ak sa žena rozhodne potratiť svoje dieťa, musí vycestovať do zahraničia alebo podstúpiť chirurgický potrat.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 49 minútami

Futbalisti Mexika dominovali v priebehu celého stretnutia proti Saudskej Arábii a zvíťazili 2 : 1. Ani výhra im však nezabezpečila miestenku do osemfinále. Mexičania potrebovali za stavu 2 : 0 aj tretí presný zásah, avšak v závere ešte inkasovali a na šampionáte definitívne skončili. Mexiko dalo ďalšie dva góly z ofsajdu. Do osemfinále postúpili z C-skupiny Argentínčania a o skóre Poliaci. (tasr)

pred hodinou
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.