Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. september 2022, 21:30

Spojené štáty budú vítať Rusov žiadajúcich azyl pred Putinovou vojnou

„Žiadosti budú posudzované jednotlivo, od prípadu k prípadu," vysvetlila tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jean-Pierrová.

 Spojené štáty budú vítať Rusov žiadajúcich azyl pred "nepopulárnou" vojnou prezidenta Vladimira Putina, vyhlásila v utorok tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jean-Pierrová. TASR informuje podľa agentúry Reuters.

"Sme presvedčení, že môžu požiadať o azyl v Spojených štátoch, bez ohľadu na ich štátnu príslušnosť, a ich žiadosti budú posudzované jednotlivo, od prípadu k prípadu," vysvetlila Jean-Pierrová.

Ruský prezident Putin vyhlásil minulý týždeň "čiastočnú mobilizáciu" záložníkov, ktorí majú posilniť ruskú armádu v bojoch na Ukrajine. Po celom Rusku to vyvolalo protesty nahnevaných ľudí a masový odchod mužov z vlasti.

Putinov blízky spojenec Dmitrij Medvedev, v súčasnosti podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie v utorok vydal nové varovanie voči Ukrajine a Západu a vyhrážal sa použitím jadrových zbraní. Približne v tom čase začalo Rusko zverejňovať výsledky referend v štyroch okupovaných ukrajinských oblastiach o ich pripojení k Ruskej federácii.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Futbalisti Austrálie zdolali v stredajšom zápase D-skupiny na MS v Katare Dánsko 1 : 0 a zabezpečili si postup medzi šestnásť najlepších tímov. Skončili na druhom mieste D-skupiny za Francúzskom. Postupový gól strelil v 60. minúte Mathew Leckie. (tasr)

pred 2 hodinami

Novým lídrom demokratov v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu bude Hakeem Jeffries. Stane sa tak prvým černochom, ktorý povedie klub kongresmanov niektorej z dvoch veľkých strán v USA. Jeffriesa demokrati do tejto funkcie zvolili jednohlasne v stredu. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.