Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2022, 12:55

Roger Waters ruší koncerty v Poľsku. Nechcú ho tam pre jeho kritiku Ukrajiny

„Nech spieva v Moskve a hrá sa na Putinovho priateľa,“ odkázal spoluzakladateľovi Pink Floyd krakovský poslanec Lukasz Wantuch.

Spoluzakladateľ Pink Floyd Roger Waters zrušil plánovené koncerty v Krakove. TASR informuje podľa správy agentúry PAP.

Dva koncerty v rámci turné This Is Not A Drill mali byť v krakovskej Tauron Arene 21. a 22. apríla. Hudobníkov manažér však bez udania dôvodu informoval, že sa neuskutočnia, povedal zástupca Tauron Areny Lukasz Pytko pre PAP.

Mestské zastupiteľstvo v Krakove pripravovalo na stredu (28. 9.) hlasovanie, v ktorom mali hudobníka označiť za neželanú osobu pre výroky na adresu Ukrajiny.

„S vedomím ruského zločinného útoku na Ukrajinu a vojnových zločinov spáchaných ruskými vojakmi... vyjadrujú poslanci v Krakove rozhorčenie nad vyhláseniami pána Rogera Watersa o ruskej invázii,“ píše sa v návrhu.

„Takáto akcia by bola pre naše mesto hanbou. Nech spieva v Moskve a hrá sa na Putinovho priateľa,“ vysvetlil poslanec Lukasz Wantuch pre poľské médiá.

Waters začiatkom septembra napísal otvorený list manželke ukrajinského prezidenta Zelenského, v ktorom obvinil „extrémnych nacionalistov“, že priviedli Ukrajinu do „zničujúcej vojny“. Vyzval ju, aby „hľadala inú cestu“ s cieľom „zastaviť zabíjanie“.

Zelenská v reakcii napísala, že to Rusko „spustilo agresiu proti Ukrajine. Ukrajinci chránia svoju krajinu a budúcnosť svojich detí. Ak sa vzdáme boja, zajtra nebudeme. Ak sa vzdá Ruská federácia, vojna sa skončí“.

David Gilmour, Watersov niekdajší spoluhráč v skupine Pink Floyd, je, naopak, podporovateľom Ukrajiny vo vojne s Ruskom.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

Pred domom generálneho prokurátora Maroša Žilinku protestujú nespokojní občania. Prišli vyjadriť svoj nesúhlas s jeho pôsobením na prokuratúre. Na mieste sú viaceré policajné zložky, ako aj antikonfliktný tím. Priebeh podujatia je zatiaľ pokojný. (noviny.sk)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.