Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2022, 11:27

Poslanec Smeru Takáč

Spojíme sa aj s diablom, aby sme umožnili Slovákom vybrať si novú vládu

Spojíme sa aj s diablom, aby sme umožnili Slovákom vybrať si novú vládu

Poslanec Smeru Richard Takáč po boku Roberta Fica. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Richard Takáč potvrdil, že Smer bude hlasovať za odvolanie ministra financií Igora Matoviča.

Strana Za ľudí by nepodporila odvolanie ministra financií Igora Matoviča. Vyplýva to z vyjadrenia predsedníčky strany a vicepremiérky Veroniky Remišovej v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

Poslanec parlamentu za opozičný Smer-SD Richard Takáč reagoval, že Smer by za odvolanie Matoviča hlasoval aj 31. decembra v noci.

Takáč tiež skritizoval súčasnú vládu, že neprináša opatrenia na pomoc ľuďom proti inflácii či energetickej kríze. Premiér Eduard Heger by mal podľa neho požiadať o dôveru v parlamente. „Sme jediná krajina v rámci Európskej únie, ktorá nepomáha svojim občanom," skonštatoval. Jediným riešením v súčasnosti sú podľa Takáča predčasné voľby.

Remišová reagovala, že už prijali viacero opatrení a ceny za plyn budú kompenzovať. „Väčšina dôležitých zákonov prešla, najdôležitejšie bude, aby prešiel zákon o energetike," podotkla.

Zároveň upozornila, že poslanci za Smer-SD robili obštrukcie pred schôdzou, na ktorej sa mali schvaľovať zákony o pomoci.

Inzercia

Vicepremiérka skritizovala, že sa Smer na protestoch za predčasné voľby spája s hnutím Republika. Takáč reagoval, že preto, aby umožnili Slovákom vybrať si novú vládu, sa spoja aj s "čertom a diablom".

Smer-SD má podľa neho naďalej protifašistický pilier. „S politickými stranami, ktoré sa zúčastnili na tomto protivládnom proteste, nevytvárame žiadnu koalíciu," doplnil.

Diskutujúci sa rozprávali aj o zámere obmedzenia okruhu rozhodnutí, ktoré môže generálny prokurátor preskúmať postupom podľa paragrafu 363 Trestného poriadku, ktoré navrhuje strana SaS. Poslanci Smeru to podľa Takáča nepodporia.

„Pevne verím, že tento nezmysel neprejde," skonštatoval. Remišová avizuje, že poslanci Za ľudí zaň budú hlasovať, a to aj napriek tomu, že návrh je podľa nej problematický.

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.