Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. september 2022, 12:11

Americký prezident Biden

Rusko postihnú rýchle a ťažké straty, ak anektuje ukrajinské územia

Rusko postihnú rýchle a ťažké straty, ak anektuje ukrajinské územia

Foto: TASR/AP

„Ruskom organizované referendá sú podvod – falošná zámienka pre pokus nasilu pripojiť časti Ukrajiny, čo bude do očí bijúce porušenie medzinárodného práva,“ uviedol šéf Bieleho domu.

Prezident USA Joe Biden v piatok varoval Rusko, že ak využije "podvodné" referendá na pripojenie ďalších ukrajinských území, nasledovať budú "rýchle a ťažké" straty pre ruskú ekonomiku. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

„Ruskom organizované referendá sú podvod - falošná zámienka pre pokus nasilu pripojiť časti Ukrajiny, čo bude do očí bijúce porušenie medzinárodného práva," uviedol Biden vo vyhlásení.

„Budeme so svojimi spojencami a partnermi pracovať na tom, aby sme Rusku spôsobili ďalšie rýchle a ťažké ekonomické straty," dodal.

Moskva naplánovala v častiach východnej a juhovýchodnej Ukrajiny referendá o pripojení k Rusku. „Vieme, že tieto referendá budú zmanipulované," uviedla predtým aj tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jean-Pierreová.

Hlasovanie v referendách v samozvaných republikách Doneckej a Luhanskej a v častiach Záporožskej a Chersonskej oblasti sa začalo v piatok v ranných hodinách.

Obyvatelia spomínaných ukrajinských oblastí sa do utorka budúceho týždňa môžu rozhodnúť, či sú za alebo proti pričleneniu k Ruskej federácii. Referendá neuznáva Ukrajina ani západné krajiny vrátane Európskej únie.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 44 minútami

Futbalisti Austrálie zvíťazili vo svojom druhom zápase na 22. majstrovstvách sveta v D-skupine nad Tuniskom 1:0. Stretnutie rozhodol v 23. minúte útočník Mitchell Duke, ktorý hlavičkou prekonal brankára Aymena Dahmena. (tasr)
 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.