Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. september 2022, 15:00

Prenasledovanie kresťanov

Diktatúra vyhnala z Nikaraguy ďalšiu náboženskú kongregáciu

Odchod mníšok bol spôsobený „tlakom vládnych pracovníkov, aby vedeli, odkiaľ pochádza každý príspevok, ktorý sestry dostali, dokonca vrátane tých najmenších darov“.

Diktatúra prezidenta Daniela Ortegu z Nikaraguy vyhnala rehoľné sestry kríža, informuje Catholic News Agency.

Mníšky pred tým, ako boli nútené opustiť krajinu, slúžili v diecéze Matagalpa, ktorej biskup Rolando Álvarez je teraz v domácom väzení v Manague.

Zdroj blízky kongregácii uviedol, že odchod mníšok bol spôsobený „tlakom vládnych pracovníkov, aby vedeli, odkiaľ pochádza každý príspevok, ktorý sestry dostali, dokonca vrátane tých najmenších darov“.

Táto požiadavka bola podľa zdroja absurdná, pretože mníšky sa živili darmi poskytnutými veriacimi.

Ide o ďalšiu zo série udalostí, ktoré odhaľujú prenasledovanie katolíkov v tejto krajine. V júli boli Misionárky lásky nútené opustiť Nikaraguu.

V marci musel odísť apoštolský nuncius, arcibiskup Waldemar Stanislaw Sommertag a bývalý pomocný biskup z Managuy Silvio Baez žije v exile v Spojených štátoch po tom, ako sa zistilo, že Ortegova vláda zrejme plánovala jeho vraždu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

Pred domom generálneho prokurátora Maroša Žilinku protestujú nespokojní občania. Prišli vyjadriť svoj nesúhlas s jeho pôsobením na prokuratúre. Na mieste sú viaceré policajné zložky, ako aj antikonfliktný tím. Priebeh podujatia je zatiaľ pokojný. (noviny.sk)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.