Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
pred 22 hodinami

Katolícka cirkev povoľuje potraty v prípade znásilnenia a incestu, tvrdil Biden

Tvrdenia amerického prezidenta boli v rozpore so skutočným učením cirkvi, ktorá už od prvých storočí potrat považuje za vážne zlo.

Šéf Bieleho domu Joe Biden v štvrtok chybne naznačil, že Katolícka cirkev vo svojom učení o potratoch robí výnimku pre prípady znásilnenia a incestu, informuje Catholic News Agency.

Prezident počas akcie organizovanej Demokratickým národným výborom spomenul návrh zákona podporovaný republikánmi v Kongrese, ktorý chce zakázať potraty po 15. týždni tehotenstva, čo by bolo v porovnaní s európskymi potratovými zákonmi ešte relatívne liberálnou legislatívou.

Biden najprv chybne uviedol, že daný návrh neobsahuje výnimky pre prípady znásilnenia a incestu a následne – opäť chybne – tvrdil, že túto pozíciu nezastáva ani Katolícka cirkev, ktorej členom je.

„Cirkev už od prvého storočia učila, že každý vyvolaný potrat je morálne zlo. Toto učenie sa nezmenilo. Ostáva nemenné. Priamy potrat, to znamená chcený ako cieľ alebo ako prostriedok, závažne protirečí morálnemu zákonu,“ uvádza sa v skutočnosti v Katechizme Katolíckej cirkvi, paragrafe 2271.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Hurikán Fiona zasiahol pobrežie kanadskej provincie Nové Škótsko. Bez elektrickej energie sa ocitlo pol milióna domácností. Vietor dosahuje rýchlosť 144 kilometrov za hodinu a husto prší. (tasr)

pred 3 hodinami

Účasť na referendách o pripojení k Rusku v ukrajinských oblastiach okupovaných ruskými silami dosiahla v piatok okolo 20 percent. Informuje o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvoláva na ruské médiá. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.