Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. september 2022, 19:18

Sprchujte sa spoločne, odkázala Švajčiarom ministerka energetiky

Pokúša sa o to, aby občania Švajčiarska svoju spotrebu energie znížili o 15 percent, aby šetrili zdroje energie.

Švajčiarska ministerka energetiky a dopravy Simonetta Sommarugaová odporúčala, aby sa obyvatelia v záujme zníženia spotreby energie „sprchovali spoločne“, informuje The Times.

Sommarugaová sa pokúša o to, aby občania Švajčiarska svoju spotrebu energie znížili o 15 percent, aby šetrili zdroje energie. Čitateľom švajčiarskych novín 20 Minuten preto odporúčala, aby „vypínali počítač, keď ho nepoužívajú, zhasínali svetlá alebo sa sprchovali spoločne“.

Po tom, ako sa Sommarugaovej rady na sociálnych sieťach stretli s výsmechom, v rozhovore s denníkom Tages-Anzeiger objasnila svoju radu. Jej odporúčanie vraj bolo určené pre mladších ľudí a „po určitom veku nie je spoločné sprchovanie vhodné pre každého“.

Kontroverziu v Švajčiarsku nedávno vyvolala aj správa, že štát môže väzením alebo pokutou potrestať obyvateľov, ktorí by v čase energetickej krízy spotrebovávali príliš veľké množstvo zemného plynu.

Medzi prikázanými opatreniami by sa tak ocitol napríklad horný limit nastavenia termostatov, ktorý by bol na úrovni 19 stupňov Celzia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 minútami

Na Slovensko má prísť v nadchádzajúcich týždňoch vyše 1400 vakcín proti opičím kiahňam. Dodávku organizuje Európska komisia, pričom členské krajiny majú dostať podiel podľa počtu obyvateľov. (tasr)

pred hodinou

Hurikán Fiona zasiahol pobrežie kanadskej provincie Nové Škótsko. Bez elektrickej energie sa ocitlo pol milióna domácností. Vietor dosahuje rýchlosť 144 kilometrov za hodinu a husto prší. (tasr)

pred 3 hodinami

Účasť na referendách o pripojení k Rusku v ukrajinských oblastiach okupovaných ruskými silami dosiahla v piatok okolo 20 percent. Informuje o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvoláva na ruské médiá. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.