Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
22. september 2022

Ženská verzia programu Exodus

Vydali sme knihu špeciálne pre ženy Velebím 90

Urobte si prestávku od všetkého naliehavého, zazátkujte prúd každodennosti a zastavte sa v živote, pretože je čas na zmenu.

Vydali sme knihu špeciálne pre ženy Velebím 90

Ak sa vám čo i len trochu zdá, že vás Boh volá k zmene alebo sa dlhodobo cítite nespokojne či nenaplnene, siahnite po našej novej knihe Velebím. Máte tak možnosť spojiť sa s tisíckami žien po celom svete v programe Velebím 90 alebo sa „len“ vystaviť príbehom a životu 16 svätých žien a ich príklad vám pomôže rásť v čnostiach.

„Tento program je jedinečný tým, že (...) každý týždeň jeho účastníčky čerpajú meditácie zo života inej svätice, ale aj zo spisov Písma a katechizmu. Preto mám z knihy a programu ‚Velebím 90‘ veľmi pozitívny dojem,“ povedal o knihe Arcibiskup Joseph Fred Naumann z Kansas City v USA a dodal, že je to výnimočný priestor rásť v priateľstve s Ježišom.  

Kniha Velebím obsahuje 90-dňový program zameraný na ženskú spiritualitu, ktorý sa opiera o záväzok rásť v svätosti prostredníctvom čností, modlitby a skúmania svätých žien... Zdieľať

Mnohé sme prežili život v kolobehu nahrádzania určitých nerestí inými. Prichádzali sme s výhovorkami, prečo nemáme dosť času modliť sa a slúžiť druhým. Umenšovali sme krstné povolanie tým, že sme upadli do vlažnosti. Nakoniec sa uspokojíme so životom, v ktorom sa nestávame svätými, a to často zo strachu. Bojíme sa, že nám ujde nejaká svetská vec alebo akcia. Bojíme sa odsúdenia od druhých, od seba samých. Bojíme sa intimity – máme strach, že ľudia uvidia naše skutočné, zlomené, zranené ja. Ako často sa snažíme skryť pred Bohom a dokonca samy pred sebou.

Kniha Velebím obsahuje 90-dňový program zameraný na ženskú spiritualitu, ktorý sa opiera o záväzok rásť v svätosti prostredníctvom čností, modlitby a skúmania svätých žien, ktoré sa nielen kedysi, ale aj dnes napriek svojej rozdielnosti vydávajú spolu s nami za Ježišom.

Kniha oslovila aj Tímeu Perignáthovú, ktorá ju preložila, a preto sa rozhodla program sama vyskúšať. Pri preklade si kládla otázky, či dokáže text knihy preniesť z americkej kultúry do tej slovenskej tak, aby na naše čitateľky pôsobil rovnako, no zároveň nie neprirodzene. Ba čo viac, či dokáže text ponúknuť takým spôsobom, aby sa čitateľky nemuseli pozastavovať nad zložitými vetnými konštrukciami, ale boli, naopak, otvorené pôsobeniu Ducha Svätého cez túto knihu.

Inzercia

„Čím viac som s textom pracovala, tým väčšiu dôležitosť som pripisovala práve druhej spomínanej výzve, pretože som vnímala, že ma celá idea aj konkrétne zamyslenia pôvodnej knihy oslovovali nielen na prekladateľskej, ale aj v osobnej rovine. Preto som sa rozhodla počas prekladu knihy program Velebím 90 sama absolvovať. Program mi predovšetkým pomohol usporiadať si nielen životné, ale aj špecifické každodenné priority. Ak je centrom môjho dňa účasť na svätej omši a modlitba a potom nasleduje práca či škola, nič hrozné sa nestane, ak si večer nestihnem pozrieť seriál alebo dve hodiny sledovať dianie na sociálnych sieťach. Ak poradie prehodím, na svätú omšu a modlitbu už čas väčšinou nezostane a môj život prestáva byť svedectvom Kristovho pôsobenia, lebo ma pohltia malichernosti.

Uvedomila som si tiež, že ako žena v duchovnom i osobnom živote bojujem s inými výzvami a neresťami ako muži, a tak som pochopila, prečo pre mňa v minulosti nefungovalo zapojenie sa do programu Exodus 90. V Katolíckej cirkvi máme toľko inšpiratívnych svätíc, ktoré sú nám, ženám, príkladom žitia čnostného života v každodennosti! Preto mi cieľ knihy Velebím 90 dáva veľký zmysel. Som presvedčená, že kniha Velebím 90 môže čitateľkám priniesť mnoho podnetov na hlbokú duchovnú reflexiu a ponúknuť konkrétne kroky, ako sa vydať na cestu k svätosti v modernej dobe,“ vysvetlila prekladateľka knihy. 

Ak si knihu kúpite ešte dnes, program stihnete absolvovať do Vianoc. Zapojiť sa môžete samostatne alebo so svojimi priateľkami či vo svojom spoločenstve. 

Súčasťou knihy Velebím sú viaceré modlitby, rozhodli sme sa preto vytvoriť modlitebú prílohu, ktorú si môžete bezplatne stiahnuť tu: https://www.postoj.sk/velebim

Knihu si môžete kúpiť TU: Navyše do 28. 9. 2022 vám Velebím ponúkame v predpredaji so zľavou - 20 % a knihu odosielame obratom
 

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.