Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. marec 2016

Polícia zvýši dohľad počas konania parlamentných volieb

Policajné hliadky budú venovať zvýšenú pozornosť objektom, v ktorých sa nachádzajú volebné miestnosti okrskových volebných komisií, okresné volebné komisie a Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

Polícia zvýši dohľad počas sobotňajších (5.3.) volieb do Národnej rady SR. Včera oznámila, že prijala potrebné bezpečnostné opatrenia, aby nedošlo k narušeniu verejného poriadku.

Policajné hliadky budú venovať zvýšenú pozornosť objektom, v ktorých sa nachádzajú volebné miestnosti okrskových volebných komisií, okresné volebné komisie a Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán, informoval hovorca prezídia Policajného zboru SR Martin Wäldl.

V mestách a obciach budú dohliadať na verejný poriadok nielen motorizované, ale aj pešie policajné hliadky. Do terénu pôjdu aj príslušníci kriminálnej polície, ozrejmil Wäldl. „V prípade potreby sú pripravené aj špeciálne policajné útvary a pyrotechnici,“ doložil.

Ako počas iných volieb aj teraz budú príslušníci Policajného zboru spolupracovať aj s predsedami volebných komisií. „Akékoľvek poznatky smerujúce k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu parlamentných volieb je potrebné bezodkladne oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru alebo na číslo polície 158,“ doplnil Martin Wäldl.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.