Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. marec 2016

Predaj osobných áut v Nemecku vo februári výrazne vzrástol

Predaj osobných áut v Nemecku, ktorý je kľúčovým ukazovateľom vývoja dopytu v najväčšej európskej ekonomike, vo februári výrazne vzrástol. Informoval o tom portál economictimes.

Podľa najnovších údajov spolkového úradu pre cestnú dopravu (KBA) vo februári 2016 sa v Nemecku predalo 250.302 osobných áut, o 12,1 % viac ako v rovnakom mesiaci minulého roka. Za prvé dva mesiace tohto roka sa predaj áut v krajine zvýšil o 7,8 % na 468.667 vozidiel.
      

Čo sa týka jednotlivých značiek, najväčšia nemecká automobilka Volkswagen (VW) dosiahla vo februári medziročný nárast predaja na domácom trhu o 4,3 % aj napriek emisnému škandálu.
      

V Nemecku patria vozidlá z produkcie VW stále medzi najpredávanejšie a koncern si drží zhruba 20,9-% podiel na domácom trhu, aj keď sa automobilka priznala, že zavádzala pri emisných testov dieselových modelov. Dotlačila ju k tomu americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA), ktorá vlani v septembri obvinila nemeckú firmu, že do dieselových áut v USA nainštalovala softvér, ktorý jej pri testoch umožňoval zamaskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka. VW neskôr uviedol, že po svete jazdí okolo 11 miliónov áut s takýmto softvérom. V USA pritom automobilka pre tzv. dieselgate stráca podiel na trhu.
      

Štatistiky odhalili, že aj predaj modelov dcérskej českej automobilky Škoda, ktorú tiež zasiahol emisný škandál, na trhu v  Nemecku vo februári stúpol o 9,1 %, zatiaľ čo odbyt vozidiel ďalšej dcérskej firmy SEAT klesol o 10,7 %. Predaj luxusných áut značky Audi, ktorá patrí tiež koncernu VW, sa vo februári zvýšil o 14,5 %.
 

Inzercia

Odporúčame

Vonnová ukončila sezónu: "Jedno z najťažších rozhodnutí"

Vonnová ukončila sezónu: "Jedno z najťažších rozhodnutí"

Americká lyžiarka Lindsey Vonnová ukončila sezónu pre zranenie kolena, ktoré utrpela v sobotu v superobrovskom slalome Svetového pohára v Andorre. Nebude tak štartovať ani cez víkend na pretekoch SP v Jasnej a je zrejmé, že nezíska piaty triumf v celkovom hodnotení prestížneho seriálu.

Denník Svet kresťanstva