Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. september 2022, 21:09

Učiteľ, ktorý odmietol nazývať žiaka dievčaťom, skončil vo väzbe

Učiteľ, ktorý odmietol nazývať žiaka dievčaťom, skončil vo väzbe

Ilustračné foto – Facebook

Enoch Burke je vo väzbe za pohŕdanie súdom, ktorý mu predtým zakázal vstupovať do školy, čo učiteľ nepočúvol.

Írsky učiteľ Enoch Burke skončil pre pohŕdanie súdom vo väzbe. Burkeho správna rada jeho školy už dávnejšie vyzvala, aby transgenderového študenta nazýval dievčaťom a oslovoval zámenom „oni“.

Keď to neposlúchol, 24. augusta ho škola suspendovala. Súd mu zakázal dostavovať sa až do 7. septembra do práce, informuje Independent.

Burke, ktorý sa označuje za evanjelikálneho kresťana, však zákaz nepočúvol. Keby tak urobil, podľa svojich slov by uznal, že jeho správanie bolo nevhodné.

Sudkyňa Miriam O’Reganová preto v piatok nariadila, aby bol zatknutý a predvedený pred súd. Vo väzbe v Dubline zostane, kým „súdom neprestane pohŕdať alebo do ďalšieho rozhodnutia súdu“.

Učiteľ uviedol, že transgenderová ideológia ide proti jeho náboženskému presvedčeniu. Škola tvrdí, že sa dopustil diskriminácie na základe pohlavia, čím porušil školský poriadok.

Inzercia

Dnes treba vedieť

26. november 2023, 14:47

Pápež František nepredniesol dnes príhovor a modlitbu Anjel Pána tradične z okna Apoštolského paláca, ale z dôvodu choroby ho prečítal monsignor Paolo Braida zo Štátneho sekretariátu. Pápež sedel v kaplnke Domu sv. Marty, video prenášali na obrazovky na Svätopeterské námestie. „Ďakujme Bohu, pretože konečne došlo k prímeriu,“ pripomenul pápež na záver modlitby situáciu na Blízkom východe. (vaticannews)

26. november 2023, 13:13

Prieskum Focusu

Matovičovo hnutie predbehli KDH aj SaS, Republika a Aliancia v parlamente

Koalícia OĽANO a priatelia by v súčasnosti pod názvom hnutie Slovensko získala 6,4 percenta hlasov voličov.

26. november 2023, 11:28

Predsedníčka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková tvrdí, že hnutie si uvedomuje zodpovednosť za to, aby koalícia nemala po prezidentských voľbách všetky tri najvyššie funkcie v štáte. Zároveň na TA3 potvrdila, že v KDH sa rozprávajú o možnej kandidatúre europoslankyne Miriam Lexmann či exministra spravodlivosti Viliama Karasa.

26. november 2023, 11:27

Minister životného prostredia a nominant SNS Tomáš Taraba predpokladá, že Andrej Danko a Peter Pellegrini sa budú rozprávať o podpore v prezidentských voľbách. „Národná scéna by mala vedieť postaviť svojho kandidáta, a ak nie, tak naše témy a agenda by mali byť garantované,“ povedal Taraba na TA3.

26. november 2023, 10:26

„Ešte sa musíme veľa učiť od Ježiša Kráľa, oveľa viac od neho ako od našich samozvaných vodcov,“ uviedol nitriansky pomocný biskup Peter Beňo v zamyslení pre Rádio Lumen. Podľa neho zatiaľ nespĺňame podmienky Ježišovho kráľovstva. „Veď koľko je okolo nás neprávd, poloprávd, či konšpirácii, koľko neúcty k ľuďom, ktorí majú iný názor ako my, stále nevyhratý boj s korupciou, podporovanie vojny a agresora v značnej časti našej spoločnosti.“

👑 Mať Krista za Kráľa znamená aj žiť pod vládou Kristovou. 🧐 A povedzme si úprimne. Je to tak v našom živote? 👁 Na...

Uverejnil používateľ Rádio Lumen Sobota 25. novembra 2023
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.