Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. február 2016

Nový systém kvalifikácie pretekov F1 bude najskôr na VC Španielska

Kým podľa starého modelu vypadol z poradia vždy na konci najpomalší monopost, teraz budú vypadávať jazdci po každej minúte a pol. Na záver bude súboj o pole position.

Nový systém kvalifikácií na Veľkých cenách F1 sa podľa šéfa F1 Bernieho Ecclestoneho zavedie najskôr od piateho podujatia, Veľkej ceny Španielska v Barcelone 11. mája.  

Podľa vyjadrenia Ecclestoneho sa skôr nestihne pripraviť softvér pre nový systém kvalifikácie, ktorá s bude jazdiť ako vyraďovacie preteky, informovala agentúra DPA.

O poradí na štarte Veľkých cien sa bude rozhodovať podobne ako doteraz v troch častiach, ale kým podľa starého modelu vypadol vždy na konci najpomalší monopost, teraz budú vypadávať jazdci po každej minúte a pol.

Na záver sa v poslednej časti kvalifikácie predstaví osem jazdcov, po piatich minútach vypadne najpomalší pretekár a potom po každých 90 sekundách vypadne vždy ďalší a ďalší jazdec. Na záver počas posledných 90 sekúnd si to dvaja najrýchlejší rozdajú už len medzi sebou o "pole position".

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.