Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. august 2022, 10:58

Vyrovnanie sa s vládnou krízou nebude závisieť od Ficovho žiaka, vraví OĽaNO

Vládne hnutie tak reagovalo na výzvu Petra Pellegriniho, aby premiér Eduard Heger vzhľadom na situáciu v koalícii dal v Národnej rade hlasovať o vyslovení dôvery svojmu kabinetu.

„To, akým spôsobom sa vyrovnáme s koaličným problémom vyvolaným stranou SaS, určite nebude záležať od názorov Ficovho žiaka a človeka, ktorý je podľa medializovaných svedectiev podozrivý z prijatia úplatku 150 000 eur v škatuli od šampanského,“ píše sa v stanovisku hnutia, ktoré TASR poskytol Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia.

OĽaNO tvrdí, že nešpekuluje, pracuje a doručuje ľuďom výsledky. Hovorí o pomoci na ochranu pracovných miest, zvyšovaní platov štátnych zamestnancov, prijímaní opatrení pre ohrozené skupiny aj o avizovanom zvyšovaní platov zdravotných sestier.

Predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker ocenil, že sa Hlas pripojil k výzve, a apeluje aj na ostatné strany. Podotkol, že vláda „dvojkoalície OĽaNO a Sme rodina a fakticky neexistujúcej strany Za ľudí“ je nelegitímna, pretože jej nikto dôveru nedal.

Za otázne považuje to, či bude po odchode SaS existovať nová vládna väčšina. Drucker podčiarkol, že využitie ústavnej možnosti požiadať o dôveru je najlepší spôsob, akým môže Hegerova vláda ukončiť špekulácie o svojom politickom mandáte.

Hlas v stredu (17. 8.) vyzval premiéra Hegera, aby predstúpil pred parlament a dal hlasovať o dôvere vláde. Minister financií Igor Matovič totiž podľa Hlasu predviedol ďalší diel hádok s SaS. Jediné riešenie vidí líder strany poslanec Peter Pellegrini v predčasných voľbách.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Strana SaS v parlamente podporí vládny návrh na zvýšenie platov zdravotníkov. Chce však dozerať aj na ďalšie systémové opatrenia ministerstva zdravotníctva. Pripomína tiež potrebu zvýšenia miezd v ambulantnom sektore. (tasr)

pred hodinou

Inflácia v eurozóne je čoraz väčšia a hospodársky rast slabne, keďže blok zápasí s následkami ruskej vojny na Ukrajine. "Vidíme, že v 3. a vo 4. štvrťroku dochádza k výraznému spomaleniu hospodárstva a môžeme sa ocitnúť s rastom blízko nule," vyhlásil viceprezident Európskej centrálnej banky Luis de Guindos. (tasr)

pred hodinou

Francúzsko bude "pozorne" sledovať rešpektovanie práva na interrupciu i ďalších ľudských práv v Taliansku po volebnom víťazstve krajne pravicovej vodkyne Giorgie Meloniovej. Uviedla to francúzska premiérka Élisabeth Borneová. Meloniová vyhlásila, že chce "poskytnúť ženám, ktoré si myslia, že potrat je ich jedinou voľbou, právo rozhodnúť sa inak". (tasr)

pred hodinou

Slovensko sa stalo majstrom sveta v skladaní šachových skladieb. Celkovo bojovalo o titul 33 krajín, na druhom mieste skončila Ukrajina a na treťom Nemecko. Výsledky v poradí 11. svetovej súťaže zverejnila Svetová organizácia v kompozičnom šachu. (tasr)

pred 2 hodinami

Ruská armáda zaútočila dronmi na vojenský objekt na juhu Ukrajiny, k obetiam na životoch nedošlo​. "V dôsledku rozsiahleho požiaru a výbuchu munície bola zorganizovaná evakuácia civilného obyvateľstva," uviedlo velenie ukrajinských ozbrojených síl vo vyhlásení zverejnenom na platforme Telegram. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.