Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. august 2022, 15:34

Šéf satirickej stránky Babylon Bee u Joea Rogana obhajoval pro-life názory

„To, čo používame, sú eufemizmy. Hovoríme o zákroku, ktorý ukončí ľudský život, a nazývame ho zdravotníctvom? Je to naozaj ako nazývať znásilnenie milovaním,“ povedal Seth Dillon.

Seth Dillon, šéf satirickej stránky Babylon Bee, v najpopulárnejšom podcaste na svete s názvom The Joe Rogan Experience obraňoval pro-life názorovú pozíciu.

„Nemáte právo prikázať mojej 14-ročnej dcére, že musí donosiť dieťa človeka, ktorý ju znásilnil,“ povedal moderátor Rogan.

Dillon reagoval: „Nemyslím si, že dve nesprávne veci vytvoria správnu vec. Nemyslím si, že vražda napraví znásilnenie.“

Neskôr uviedol, že sa ľudský život začína v momente počatia, pretože je nemožné nakresliť deliacu čiaru kdekoľvek inde. „Sformuloval by som to takto: je nesprávne ukončiť nevinný ľudský život. Potrat úmyselne ukončuje nevinný ľudský život. A preto je potrat nesprávny.“

„Myslím si, že je potrat zdravotnou starostlivosťou presne takým spôsobom, akým je znásilnenie milovaním,“ povedal v ďalšej časti rozhovoru. „To, čo používame, sú eufemizmy. Hovoríme o zákroku, ktorý ukončí ľudský život, a nazývame ho zdravotníctvom? Je to naozaj ako nazývať znásilnenie milovaním,“ povedal Dillon.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 33 minútami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.