Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. február 2016

SaS vyzýva KDH, Most a #Sieť, aby deklaráciou odmietli vládu so Smerom

 Strana SaS vyzýva KDH, Most-Híd a #Sieť, aby podpísali Deklaráciu zodpovednosti za Slovensko, s ktorou liberáli prišli vlani v októbri.

Strany by tak podľa šéfa SaS Richarda Sulíka písomne potvrdili svoje doterajšie vyhlásenia, v ktorých odmietli spoluprácu so Smerom-SD.

"SaS považuje nadchádzajúce voľby za veľkú príležitosť, ako odstaviť Roberta Fica od moci. Dôležitý je každý jeden hlas. Nevyhnutnou podmienkou pravicovej vlády je otvorená a férová komunikácia s voličmi. Vyzývam všetky tri pravicové strany, #Sieť, KDH a Most, aby pridali svoj podpis pod deklaráciu, ktorá hovorí o spolupráci pravicových strán. Ak niekto myslí pravicovú alternatívu vážne, nemôže mať problém s podpisom deklarácie," vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente Sulík.

SaS prišla s deklaráciou vlani v októbri. Pravicové strany by sa v nej mali zaviazať k tomu, že ak vznikne možnosť vytvoriť reformnú pravicovú vládu, nepôjdu do koalície so Smerom-SD, ale uprednostnia pravicovú alternatívu. "Poučení skúsenosťami z vlastných chýb, ktorých sme sa dopustili v minulosti, sa týmto zaväzujeme, že vyvinieme maximálne úsilie, aby na základe priaznivého volebného výsledku po voľbách v roku 2016 vznikla na Slovensku vláda, v ktorej nebude mať zastúpenie strana Smer-SD," uvádza sa okrem iného v deklarácii.

Inzercia

Odporúčame