Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. august 2022, 19:12

Polícia vyvracia tvrdenia Fica, Kičurovi zaistila zlaté tehličky v banke

Polícia vyvracia tvrdenia Fica, Kičurovi zaistila zlaté tehličky v banke

Kajetán Kičura Foto: TASR/Pavel Neubauer

V prípade bol najnovšie vydaný európsky vyšetrovací príkaz na podnet vyšetrovateľa v zahraničí. 

Vyšetrovanie prípadu obvineného exšéfa Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru stále pokračuje. Najnovšie bol na podnet vyšetrovateľa v zahraničí vydaný európsky vyšetrovací príkaz. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Predseda Smeru Robert Fico v nedeľu na TA3 uviedol, že polícia Kičurovi zlaté tehly nezaistila a označil to za blud. Povedal, že Kičura nevlastnil bezpečnostnú schránku. 

Polícia tvrdí, že pred dvoma rokmi NAKA zaistila päť kilogramov zlatých tehličiek pri prehliadke bezpečnostnej schránky obvineného v banke. 

„Dňa 16.06.2020 Národná kriminálna agentúra pri prehliadke iných priestorov, konkrétne bezpečnostnej schránky obvineného JUDr. K.K. v banke, zaistila päť kilogramov zlatých tehličiek. Ich úschovou bola poverená banka. Zaistenie zlatých tehličiek obvineného v tom čase pre médiá potvrdil aj jeho právny zástupca," uviedla polícia s tým, že Kičurovi pred rokom zaistili celý majetok.

Bývalého šéfa hmotných rezerv prepustil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v októbri 2021 z väzby na základe žiadosti vyšetrovateľky. Väzobne stíhaný bol od apríla 2020.

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach hmotných rezerv pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020.

Kičura odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami hmotných rezerv, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie. "SIS neustále získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o možných ohrozeniach štátu, medzi ktoré patrí aj nelegálna migrácia," uviedla hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že informačná služba všetky získané informácie odstupuje zákonným recipientom. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.