Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. august 2022, 13:41

Najvyšší súd štátu Idaho umožnil dvom pro-life zákonom nadobudnúť platnosť

Prvým zo zákonov je úplný zákaz umelých potratov, druhým je zákon v „texaskom štýle“, ktorý umožní príbuzným nenarodeného dieťaťa vymáhať od poskytovateľa potratov, ktorý potrat vykonal, až 20-tisíc dolárov.

Najvyšší súd amerického štátu Idaho umožnil štátnym zákonom týkajúcim sa potratov vstúpiť do platnosti.

Prvým zo zákonov je úplný zákaz umelých potratov, druhým je zákon v „texaskom štýle“, ktorý umožní príbuzným nenarodeného dieťaťa vymáhať od poskytovateľa potratov, ktorý potrat vykonal, až 20-tisíc dolárov.

Oba zákony už boli napadnuté, a preto sa nimi teraz súd zaoberá, ale najnovším rozhodnutím umožnil okamžitú platnosť zákona v „texaskom štýle“ a úplný zákaz potratov v tejto krajine bude platiť od 25. augusta.

Sudkyňa Robyn Brodyová uviedla, že rozhodnutie Najvyššieho súdu vo veci rozsudku Roe vs. Wade „zmenilo prostredie“ potratovej legislatívy v USA a nové zákony sa preto môžu začať vymáhať.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 minútami

"Igor Matovič by sa mal novinárom ospravedlniť. Aj médiá robia chyby, ale generalizácia, ktorú predviedol minister financií je nebezpečná," povedal v diskusii RTVS O 5 minút 12 Juraj Šeliga zo Za ľudí. O tom, ako bude hlasovať v prípade návrhu odvolania Igora Matoviča z funkcie, sa poslanci strany Za ľudí ešte budú radiť.

pred 2 hodinami

Cenu plynu chceme zastropovať na úrovni, ktorá bude komfortná pre dodávateľov aj pre odberateľov. Povedal to minister hospodárstva Karel Hirman. Ide o štandardnú burzovú operáciu, ktorá pri neprirodzených výkyvoch a špekulatívnych operáciách umožňuje vypnúť burzu a umožňuje, aby sa s komoditou obchodovalo za zastropovanú cenu. „Stropom na plyn znížime aj cenu elektriny,“ dodal Hirman.

pred 2 hodinami

Európska komisia dostala od energetických ministrov členských krajín jasnú úlohu, aby čo najskôr pripravila mechanizmus zastropovania cien plynu, ktorý sa do Európy dováža plynovodmi. Uviedol minister hospodárstva Karel Hirman. Zároveň má Komisia pripraviť aj nový systém cenotvorby aj pre skvapalnený zemný plyn, ktorý sa do Európy dostáva cez prístavné terminály. Deje sa tak na základe požiadavky 15 členských krajín vrátane Slovenska.

pred 3 hodinami

Hraničnými priechodmi prešlo v sobotu na vstupe do Slovenskej republiky 3243 osôb. O dočasné útočisko požiadalo 6  žiadateľov. Naopak, na výstupe zo Slovenska na Ukrajinu prešlo hraničnými priechodmi za včerajší deň 3641 ľudí, informuje ministerstvo vnútra. Celkovo prišlo na Slovensko od 24. februára z Ukrajiny 850 004 osôb, späť sa doteraz vrátilo 619 650 ľudí. Dočasné útočisko získalo od 1. marca tohto roku 95 788 občanov Ukrajiny.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.