Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. august 2022, 10:42

Prenasledovanie kresťanov

Nemecko odmieta poskytnúť azyl konvertitovi, ktorému v Iráne zabili brata

Podľa organizácie Open Doors sú iránski žiadatelia o nemecký azyl často upodozrievaní z toho, že svoju konverziu len predstierajú.

Organizácia ADF International, ktorá sa venuje problematike náboženského prenasledovania, na svojej webovej stránke informovala o tom, že Európa odmieta poskytnúť útočisko 44-ročnému kresťanskému konvertitovi, ktorý vystupuje pod pseudonymom Hassan.

Ten o sebe hovorí, že už v Iráne spolu s celou svojou rodinou konvertoval na kresťanstvo, za čo boli prenasledovaní. Jeho brat bol uväznený a vo väzení ho za praktizovanie kresťanskej viery dokonca zabili. O azyl v Nemecku, kde sa venuje evanjelizačným aktivitám, Hassan požiadal v roku 2018.

Európsky súd pre ľudské práva teraz zamietol jeho pokus odvolať sa proti rozhodnutiu Správneho súdu v Greifswalde, ktorý rozhodol, že nie je „zvlášť pravdepodobné“, že by sa moslim stal kresťanom aj napriek tomu, že mu kvôli tejto viere zabili brata.

Hassan je tak vystavený riziku deportácie späť do krajiny, ktorá sa v rebríčku krajín s najhorším prenasledovaním kresťanom nachádza na deviatom mieste a kde mu kvôli náboženskej konverzii môže hroziť trest odňatia slobody.

Podľa organizácie Open Doors sú iránski žiadatelia o nemecký azyl často upodozrievaní z toho, že svoju konverziu len predstierajú.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie. "SIS neustále získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o možných ohrozeniach štátu, medzi ktoré patrí aj nelegálna migrácia," uviedla hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že informačná služba všetky získané informácie odstupuje zákonným recipientom. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.