Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. august 2022, 14:17

Krúpa o OĽaNO

Lojalitu si mýlia s bigotnou poslušnosťou. Mrzí ma, že Naď zmatovičovatel

Lojalitu si mýlia s bigotnou poslušnosťou. Mrzí ma, že Naď zmatovičovatel

Jaroslav Naď a Juraj Krúpa sa objímajú po tom, čo poslanci parlamentu odsúhlasili dohodu o obrannej spolupráci Slovenska s USA. Foto: TASR/Pavol Zachar

Nová posila SaS Juraj Krúpa odmieta slová Jaroslava Naďa o tom, že by od neho požadoval vhodné miesto na kandidátke. Tvrdí, že to bolo presne naopak – Naď mu ponúkal dobré miesto, ak zahlasuje za prelomenie veta prezidentky.

Nový člen poslaneckého klubu SaS Juraj Krúpa, ktorý do klubu nedávno prešiel z OĽaNO, na sociálnej sieti vyvracia informácie, ktoré o ňom povedal minister obrany Jaroslav Naď.

Ten v rozhovore pred denník N tvrdil, že Krúpa sa mal dožadovať dobrej pozície na kandidátke OĽaNO v prípade najbližších parlamentných volieb. Keďže však nedostal uspokojivú odpoveď, prestúpil podľa ministra obrany do poslaneckého klubu SaS, kde mu garantujú lepšie miesto. 

„Niekoľkokrát sa ma opýtal, akú mu garantujem pozíciu na kandidátke. A keď som mu povedal, že o tom sa môžeme baviť o rok a pol, keď to bude relevantné, a nie teraz, tak odišiel za niekým, kto mu ponúkol pozíciu do 15. miesta. Toto je celé jeho hodnotové nastavenie,“ povedal Naď o svojom bývalom priateľovi Jurajovi Krúpovi.

🔴 Po mojom odchode z OĽaNO a vstupe do SaS som vo výnimočných prípadoch, zároveň vždy veľmi neosobne a stručne hovoril o...

Uverejnil používateľ Juraj Krúpa - poslanec NR SR Štvrtok 11. augusta 2022 Zdieľať

Krúpa Naďove slová však vyvracia a hovorí o presnom opaku. Naď sa ho mal podľa jeho slov snažiť dva dni presviedčať, aby hlasoval za prelomenie veta prezidentky v prípade prorodinného balíka. Medzi ponukami mu Naď ponúkol aj možnosť, že ako člen predsedníctva OĽaNO mu vybaví popredné miesto na kandidátke, ale iba "ak zahlasuje správne."

„Vtedy som mu odpovedal, že na také niečo nenaletím, keďže je ešte 1,5 roka do volieb a kandidátku bude aj tak zostavovať Igor Matovič. Na túto odpoveď už prišli len vyhrážky. To isté sa dialo aj počas našej poslednej komunikácie,“ napísal Krúpa na sociálnej sieti.

Inzercia

S Jaroslavom Naďom mal vraj Krúpa veľa súkromných rozhovorov na veľa tém a niekoľkokrát spolu osobne rozoberali aj Igora Matoviča či ďalších členov v OĽaNO. Dodal však, že sa nezníži k tomu, aby to akýmkoľvek spôsobom zneužil.

V OĽaNO podľa poslanca Krúpu absentuje schopnosť vnímať jednotlivca ako samostatne mysliacu bytosť, ktorá koná na základe vlastného uvažovania a presvedčenia, ktoré nekorešponduje s názormi predsedu strany, alebo jeho vedenia.

„V tom momente sa stávate podozrivý, až priam heretik,“ uviedol nový člen klubu SaS. Status uzavrel tým, že v OĽaNO si podľa neho mýlia lojalitu s bigotnou poslušnosťou. „A mrzí ma, že Jaroslav Naď zmatovičovatel.“

 

Dnes treba vedieť

teraz

„Lepšie septembrový termín ako nič, ako mať rok úradnícku vládu,“ vravel predseda parlamentu Boris Kollár. Peter Pellegrini mu oponuje, podľa neho môže parlament po vymenovaní úradníckej vlády aj každý mesiac rokovať o termíne predčasných volieb. „Táto stratégia vám nevyjde, nemáte 90 hlasov,“ reagoval na neho Kollár.

pred 12 minútami

„Verejne sa pýtam SaS, prečo musí do 30. septembra zostať pri moci torzo padnutej vlády, pán Heger, Matovič?“ vyhlásil Pellegrini. Podľa jeho slov sa chce ešte osobne stretnúť s Richardom Sulíkom a pýtať sa ho na termín predčasných volieb.

pred 25 minútami

Líder Hlasu Peter Pellegrini považuje za „nevhodné“, že prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla, teda pred tým, ako sa oficiálne ujal funkcie českého prezidenta. Za neštandardný, ale ľudsky pochopiteľný krok to označil v relácii O 5 minút 12 na RTVS aj predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár.

pred 50 minútami

Strana Sloboda a Solidarita pôjde do volieb samostatne a na kandidátku pozve niektoré osobnosti, povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemenová na TA3. V súvislosti s projektom Mikuláša Dzurindu hovorila o „vajataní“ pri niektorých témach, napríklad pri registrovaných partnerstvách.

pred hodinou

„Urobme to v júni, nevidím v tom problém, nech sú voľby čím skôr,“ povedal predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský v relácii V politike na TA3. Podpredseda Smeru-SD Richard Takáč v diskusii prízvukoval, že júnový termín je pre Smer ešte prijateľný, september nie.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.