Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. február 2016

Sagan sa cez víkend predstaví na klasikách v Belgicku

Slovenský cyklista Peter Sagan bude lídrom tímu Tinkoff na víkendových klasikách v Belgicku Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne-Brusel-Kuurne.

Úradujúci majster sveta sa na týchto pretekoch predstaví prvýkrát od roku 2010. 

Sagan naposledy súťažil v Argentína na Tour de San Luis v závere januára, posledný mesiac trénoval v Španielsku. "Sám som zvedavý ako dopadnú moje prvé štarty v Európe v tejto sezóne. Od pretekov v San Luis ubehlo veľa času. Poctivo som sa pripravoval, veľa času som strávil v tréningovom kempe v Sierra Nevade a cítim sa vo forme. Som zvedavý ako sú na tom moji súperi," povedal Sagan pre cyclingnews.com. 

"Preteky v Belgicku odštartujú záverečnú prípravu na jarné monumenty, ktorú sú pre mňa opäť veľkou výzvou. Obe trasy sú dosť dlhé a náročné a takmer vždy sa v nich ukáže, kto bude úspešný v jarnej časti sezóny. Bude to prvý test a očakávam ostrú konfrontáciu s najlepšími pretekármi," dodal Sagan.

Okrem Sagana sa za tím Tinkoff na Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne-Brusel-Kuurne predstavia aj Maciej Bodnar, Daniele Bennati, Oscar Gatto, Jay McCarthy, Manuele Boaro, Nikolaj Trusov a Adam Blythe. "Peter Sagan bude našim lídrom. Prišiel z kempu vo vysokohorskom prostredí, naposledy štartoval pred mesiacom a pol v Argentíne, takže bude potrebovať aj podporu tímu," povedal športový riaditeľ Tinkoff Lars Michaelsen.

Inzercia

Odporúčame