Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. august 2022, 20:35

Jaroslav Naď

Sulík chce odísť z politiky, v Matovičovi hľadá zámienku. Ten však neodstúpi

Sulík chce odísť z politiky, v Matovičovi hľadá zámienku. Ten však neodstúpi

Jaroslav Naď. Foto - Postoj

Minister obrany v rozhovore pre Denník N povedal, že Slovensko bude mať od septembra takmer s istotou menšinovú vládu.

Minister obrany a člen predsedníctva OĽaNO Jaroslav Nad v rozhovore pre Denník N vyhlásil, že Igor Matovič z vlády neodíde. Šéf SaS Richard Sulík sa podľa neho rozhodol položiť túto koalíciu. 

„Richard Sulík vo svojej strane hovorí, že nebojte sa, oni cuknú, odíde a tak ďalej. Richard Sulík veľmi dobre vie, že neodíde, a ja to hovorím tiež, a teda SaS odíde z tejto koalície. Ak sa ma dnes pýtate ako realistu, vidím to tak, že akokoľvek to nechcem, od 1. septembra budeme mať na Slovensku menšinovú vládu. Túto vládu v štvorkoalícii už vidieť nebudeme, lebo Richard Sulík sa rozhodol, že aj túto vládu položí," vraví Naď.

Podľa jeho slov sa Sulík netají tým, že chce z politiky odísť úplne. „Očakávam, že možno deň pred vypršaním termínu sa Sulík postaví pred kamery a povie: mne ide o túto krajinu, takže navrhujem, že odídem a nech so mnou odíde aj Matovič. Sulík chce odísť aj tak a chce dosiahnuť politické víťazstvo tak, že so sebou stiahne aj Igora Matoviča. To sa nestane."

Naď v rozhovore povedal, že Sulík už ponúkol post predsedu SaS viacerým ľuďom. V hre je vraj niekoľko kandidátov. „On osobne už stratil motiváciu ďalej pôsobiť v politike, čomu sa ani nečudujem, sám s tým mám problém. Robí všetko pre to, aby strana išla do nejakých volieb, a po nich nech to zoberie niekto iný a on pôjde na svoj ranč do Austrálie. Toto je jeho vízia a ja sa s ňou nestotožňujem." 

Minister obrany si nemyslí, že odstúpením Matoviča z postu šéfa rezortu financií by sa situácia vyriešila. Líder OĽaNo by sa len presunul do parlamentu, no naďalej by chodieval na koaličné rady. Sulík si podľa neho iba hľadá zámienku. „Tak ako si za Radičovej vlády našiel euroval, hoci vedel, že nasledujúci deň bude schválený, tak teraz si našiel dôvod „Igor Matovič“. A potom si nájde iný dôvod. Richard Sulík je typ človeka, ktorý nevie robiť v tíme. Nikto ho už nebude chcieť do vlády, lebo uvidí, že toto robí stále," tvrdí Naď.

Podľa jeho názoru je Matovič dobrým ministrom financií, čo dokazujú aj ukazovatele. „Máme lepší priebežný výsledok. Minulý rok sme mali lepší schodok, ako bol naplánovaný. To sa stalo zo všetkých vlád smeráckej vláde raz v roku 2013. Vždy mali horší výsledok, ako bol plánovaný. My sme mali prvý vlastný rozpočet a bol lepší. To je zlá práca ministra financií?"

Inzercia

Naď sa v rozhovore vrátil aj k odchodu poslanca Juraja Krúpu z OĽaNO do SaS. Minister už skôr povedal, že ho to ľudsky veľmi sklamalo, pretože ho Krúpa o svojom zámere vopred neinformoval. Nesúhlasí s Krupovým tvrdením, že OĽaNO je ultrakonzervatívne. „Niekoľkokrát sa ma opýtal, akú mu garantujem pozíciu na kandidátke. A keď som mu povedal, že o tom sa môžeme baviť o rok a pol, keď to bude relevantné a nie teraz, tak odišiel za niekým, kto mu ponúkol pozíciu do 15. miesta. Toto je celé jeho hodnotové nastavenie."

 

 

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie. "SIS neustále získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o možných ohrozeniach štátu, medzi ktoré patrí aj nelegálna migrácia," uviedla hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že informačná služba všetky získané informácie odstupuje zákonným recipientom. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.