Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. august 2022, 12:41

Rodiny ruských inváznych vojakov v panike opúšťajú juh Ukrajiny

Rodiny ruských inváznych vojakov v panike opúšťajú juh Ukrajiny

Foto - TASR/AP

Pred časom sa začalo hovoriť o blížiacej sa veľkej ukrajinskej protiofenzíve v tomto regióne a ukrajinská armáda začala už v posledných týždňoch získavať späť pozície v tejto oblasti, k čomu jej pomáhajú dodávky zbraní zo Západu.

Rodiny ruských vojakov v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny údajne odtiaľ „v panike" utekajú a donútili ich k tomu ukrajinské útoky na významné mosty.

Informoval o tom portál britskej stanice Sky News.

Legitímna ukrajinská samospráva v Chersonskej oblasti okupovanej Rusmi oznámila, že odchody rodín sa začali po tom, čo ukrajinská armáda nedávno pri útokoch zasiahla Antonivský a Kachovský most.

Oba mosty sa nachádzajú na dôležitých zásobovacích trasách ruských okupantov v Chersonskej oblasti.

Samospráva v oznámení uviedla, že ruskí okupanti „začali panikáriť". A dodala: „Včera bol Antonivský most cez rieku Dneper obkľúčený v oboch strán. Miestnych naň nepúšťali. Aj kvôli týmto udalostiam sa začal hromadný odchod rodín ruských vojakov, ktoré žili v Chersone."

Cherson bolo prvé väčšie mesto, ktorého sa ruské sily po invázii do susednej krajiny zmocnili; neskôr získali kontrolu aj nad Chersonskou oblasťou.

Pred časom sa začalo hovoriť o blížiacej sa veľkej ukrajinskej protiofenzíve v tomto regióne s cieľom oslobodiť ho od okupačných síl a ukrajinská armáda začala už v posledných týždňoch získavať späť pozície v tejto oblasti, k čomu jej pomáhajú dodávky zbraní zo Západu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie. "SIS neustále získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o možných ohrozeniach štátu, medzi ktoré patrí aj nelegálna migrácia," uviedla hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že informačná služba všetky získané informácie odstupuje zákonným recipientom. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.