Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. august 2022, 12:26

Sulík o koaličnej kríze

Najpravdepodobnejší scenár je, že Matovič bude ďalej škodiť krajine a SaS odíde

Najpravdepodobnejší scenár je, že Matovič bude ďalej škodiť krajine a SaS odíde

Foto: TASR/Pavel Neubauer

„Nebudeme už viac chodiť po špičkách okolo Igora Matoviča,“ zdôraznil šéf SaS.

Líder SaS Richard Sulík si myslí, že po 31. auguste zostane Igor Matovič na poste ministra financií. „Najpravdepodobnejší scenár je, že Igor Matovič zostane prilepený na stoličke, bude ďalej škodiť krajine a ministri z SaS odídu z vlády,“ hovorí.

Tvrdí, že SaS si dala jasnú podmienku pre pokračovanie v koalícii a teraz je už len na OĽaNO, či uprednostnia zotrvanie Matoviča vo vláde alebo štvorkoalíciu. 

„Naďalej platí, že ak do 31. augusta neodíde Igor Matovič z vlády, odchádzajú všetci štyria ministri SaS,“ zdôraznil. „Nebudeme už viac chodiť po špičkách okolo Igora Matoviča. OĽaNO sa musí rozhodnúť, či uprednostní stranícky záujem alebo záujem krajiny,“ dodal.

Zároveň tvrdí, že lídrovi OĽaNO na osobnom stretnutí povedal, aby neprelamoval veto prezidentky, lebo zažije veľké fiasko.

Na Mazureka nemám ani číslo

Sulík opäť reagoval aj na vyjadrenia niektorých politikov. „Niečo také som za 12 rokov v politike nezažil, akým bohapustým klamstvám je SaS vystavená,“ hovorí.

Podľa neho nie je pravda, že telefonoval o odvolávaní Matoviča s Milanom Mazurekom. „Ja na pána Mazureka nemám ani číslo,“ poznamenal.

Takisto odmieta aj údajné rokovanie s ďalším poslancom Republiky Miroslavom Sujom. Na otázku, či by SaS podporila návrh Republiky na odvolanie Matoviča, jednoznačne neodpovedal.

Pri návrhu na vyslovenie nedôvery budú liberáli zohľadňovať to, kto ho predkladá, v akej situácii a s akými argumentmi. Poslanecký klub však chce postupovať jednotne. 

Inzercia

Prekvapujú ma Naďove výmysly

Šéf liberálov už v utorok uviedol, že sú nepravdivé aj vyjadrenia o tom, že premiéra presviedčal o predčasných voľbách. Podľa ministra obrany Jaroslava Naďa sa to udialo na stretnutí Sulíka s Hegerom a riaditeľom prieskumnej agentúry AKO Václavom Hříchom.

Vyhlásil, že minister obrany si to „vycucal z prsta“. „Prekvapuje ma, že človek, ktorý celkom dbá na svoju povesť, rozpráva takéto výmysly,“ doplnil. 

Sulík vraví, že išlo o dve separátne stretnutia, ktoré nasledovali po sebe. Heger s Hříchom sa podľa neho stretli len vo dverách. 

Líder liberálov hovorí, že je pripravený brániť seba aj stranu. „Je zrejmé, že cieľom tejto špinavej hry, na ktorej sa prekvapivo podieľajú aj fašisti, je len a len poškodiť strane SaS a donútiť nás, aby sme ustúpili z našej požiadavky odchodu Igora Matoviča z vlády.“

„Ak však OĽaNO nie je ochotné v záujme krajiny obetovať jeden post pre človeka, ktorý škodí Slovensku, tak naši ministri podajú na konci augusta demisiu aj bez toho, aby si niekto vymýšľal akékoľvek nepodložené a podlé klamstvá,“ dodal.

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie. "SIS neustále získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o možných ohrozeniach štátu, medzi ktoré patrí aj nelegálna migrácia," uviedla hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že informačná služba všetky získané informácie odstupuje zákonným recipientom. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.