Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. august 2022, 12:13

V ukrajinskej Buči pochovali 15 neidentifikovaných obetí ruskej okupácie

„Všetci ľudia, ktorí boli zastrelení a exhumovaní z hromadných hrobov, mali na tele stopy po mučení,“ oznámila zástupkyňa starostu.

Ukrajinské úrady usporiadali v utorok pohrebný obrad pre 15 neidentifikovaných obetí ruskej okupácie v meste Buča. Informoval o tom portál britskej stanice Sky News.

Zástupkyňa starostu Buče Michajlyna Skoryková uviedla, že väčšina obetí mala strelné poranenia hlavy a hrude. „Všetci ľudia, ktorí boli zastrelení a exhumovaní z hromadných hrobov, mali na tele stopy po mučení,“ oznámila Skoryková.

Ako ďalej vysvetlila, každý hrob na cintoríne Deputatskij má osobitnú značku a ak vzorky DNA umožnia neskôr obeť identifikovať, môže sa naň pripevniť menovka a pozostalí môžu svojho blízkeho nanovo pochovať aj na inom mieste.

Ukrajina a jej spojenci obviňujú ruské sily z rabovania a násilností voči civilistom v Buči, satelitnom meste Kyjeva. Po odsune ruských síl na jar sa tu našli masové hroby a mŕtve telá ležiace v uliciach, často so známkami mučenia.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie. "SIS neustále získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o možných ohrozeniach štátu, medzi ktoré patrí aj nelegálna migrácia," uviedla hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že informačná služba všetky získané informácie odstupuje zákonným recipientom. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.