Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. august 2022, 10:02

Írsko chce trestať modlitby pred potratovými klinikami

Aktivisti tvrdia, že neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by činnosť pro-life aktivistov bola akýmkoľvek spôsobom nebezpečná alebo nezákonná.

Pro-life aktivisti vyjadrujú svoj nesúhlas s plánmi vlády Írska zakázať v blízkosti potratových kliník pod hrozbou pokuty alebo odňatia slobody modlitby, držanie transparentov alebo presviedčanie žien, aby nešli na potrat, píše Catholic News Agency.

Aktivisti tvrdia, že neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by činnosť pro-life aktivistov bola akýmkoľvek spôsobom nebezpečná alebo nezákonná.

Megan Ní Scealláin z Life Institute tvrdí, že minister zdravotníctva Stephen Donnelly vie o tom, že je činnosť aktivistov bezpečná a zákonná a napriek tomu ich obmedzuje, „aby vyhovel nátlakovým skupinám“.

David Quinn, riaditeľ kresťanskej právnickej organizácie Iona Institute, tvrdí: „Za predpokladu, že zákon prejde, bude jedným z najreštriktívnejších v celej Európe, pretože iné krajiny viac rešpektujú právo na protest a považujú zákony, ako je tento, za neprimerané.“

Pripomenul, že Írsko už má prijaté zákony proti zastrašovaniu a obťažovaniu a spochybnil ústavnosť navrhovaného opatrenia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie. "SIS neustále získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o možných ohrozeniach štátu, medzi ktoré patrí aj nelegálna migrácia," uviedla hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že informačná služba všetky získané informácie odstupuje zákonným recipientom. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.