Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. august 2022, 06:52

Výbuchy na Kryme

Explózie mohli byť dielom partizánskych sabotérov, naznačuje Kyjev

Explózie mohli byť dielom partizánskych sabotérov, naznačuje Kyjev

Foto: TASR/AP

„Ľudia, ktorí žijú pod okupáciou, rozumejú tomu, že sa táto okupácia blíži ku koncu,“ povedal poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.

Séria výbuchov na ruskej leteckej základni na Krymskom polostrove mohla byť dielom partizánskych sabotérov, povedal poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak. TASR správu prevzala z agentúry Reuters, ktorá o tom informovala v stredu.

Podoľak zároveň naznačil, že možnou príčinou utorkových explózií, ktoré si vyžiadali jednu obeť a ďalších osem zranených, mohla byť aj nekompetentnosť Ruska.

Kyjev poprel akúkoľvek zodpovednosť za incident, ku ktorému došlo na leteckej základni Novofedorivka hlboko na území okupovanom Ruskom. Na videozáznamoch, ktoré v utorok kolovali na sociálnych sieťach, bolo vidieť rozsiahle oblaky dymu.

Podoľak na otázku internetovej televízie Dožď, či je Kyjev za výbuchy zodpovedný, odpovedal: „Samozrejme, že nie. Čo s tým máme spoločné?“

„Ľudia, ktorí žijú pod okupáciou, rozumejú tomu, že sa táto okupácia blíži ku koncu,“ dodal poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Krymský polostrov, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014 a vo februári tohto roka ho využilo pri spustení vojenskej ofenzívy na Ukrajinu, je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre mnoho Rusov, pripomína Reuters.

Ruské ministerstvo obrany trvalo na tom, že výbuchy neboli spôsobené ostreľovaním.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie. "SIS neustále získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o možných ohrozeniach štátu, medzi ktoré patrí aj nelegálna migrácia," uviedla hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že informačná služba všetky získané informácie odstupuje zákonným recipientom. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.