Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. február 2016

Trump získal v straníckych primárkach v Nevade 14 delegátov

Uchádzač o nomináciu americkej Republikánskej strany v prezidentských voľbách Donald Trump výrazne triumfoval v utorkových straníckych primárkach v štáte Nevada, kde získal 14 z 30 delegátov, o ktorých sa rozhodovalo. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.

Republikánsky uchádzač o Biely dom Marco Rubio sa umiestnil na volebných zhromaždeniach v Nevade druhý a tesne porazil súpera Teda Cruza - rozdiel medzi nimi bol len necelých 2000 hlasov.
      

Rubio v televízii NBC uviedol, že zastaviť Trumpa bude ľahšie, keď sa rady republikánskych kandidátov zúžia.
      

Rubio získal v utorok v Nevade sedem a Cruz šesť delegátov. Ďalší republikánski uchádzači o nomináciu v prezidentských voľbách John Kasich a Ben Carson si zabezpečili po jednom delegátovi, pričom ešte zostáva prideliť jedného delegáta.
      

Trump zatiaľ získal celkovo 81 delegátov, keďže má za sebou nepretržitú sériu troch víťazstiev v straníckych primárkach. Cruz a Rubio majú celkovo po 17 delegátov. Kasich si ich zabezpečil zatiaľ šesť a Carson štyroch.
      

Ak chce republikánsky uchádzač dosiahnuť nomináciu svojej strany na prezidentský úrad, potrebuje získať celkovo 1237 delegátov celonárodného nominačného zjazdu, ktorý sa uskutoční v druhej polovici júla.
      

Voľby prezidenta USA sa budú konať 8. novembra.

Inzercia

Odporúčame

Pri Rusovciach nacvičovali postavenie bariéry v prípade nelegálnej migrácie

Pri Rusovciach nacvičovali postavenie bariéry v prípade nelegálnej migrácie

Pri bratislavskej mestskej časti Rusovce dnes na krátky čas vyrástla bariéra, ktorá mala zabrániť nekontrolovanému pohybu osôb cez slovenskú hranicu. Príslušníci Policajného zboru spolu s hasičmi tu nacvičovali reakciu na situáciu, kedy by bolo potrebné zabrániť prechodu väčšieho počtu osôb na Slovensko alebo usmerniť ich pohyb. Akcia dostala názov Bariéra.