Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. august 2022, 20:22

Ochrana života

Kalifornské mesto zváži rezolúciu, ktorá by ho vyhlásila za „útočisko pre život“

Návrh by zakázal potraty a požadoval od mesta, aby ľudský život chránil od počatia po prirodzenú smrť.

Steve Knoblock, člen mestskej rady v San Clemente v štáte Kalifornia, navrhol znenie rezolúcie, ktorá by dané mesto s 65-tisíc obyvateľmi vyhlásila za „útočisko pre život“ a zakázala potraty.

Podľa Los Angeles Times sa Knoblock v texte odvoláva na nedávne zvrátenie rozsudku Roe vs. Wade a píše: „Veríme, že život je Bohom určený a Boh je pôvodcom a dovŕšiteľom každého života. (...) Ako mestská rada budeme chrániť a udržiavať život v každej fáze. Keď prosíme Boha, aby žehnal Amerike, musíme ho najprv ctiť a rešpektovať.“

Návrh vyvolal v meste pobúrenie a na najbližšej schôdzi rady sa k téme chce vyjadriť najmenej 15 ľudí. So znením nesúhlasí ani starosta mesta San Clemente Gene James, ktorý predtým vypracovanie rezolúcie podporil.

„Zdá sa mi, že je to dokument, ktorý by mohol napísať tribunál Talibanu, a to hovorím ako konzervatívny, pro-life republikán,“ uviedol starosta.

Autor uznesenia za návrhom stojí a tvrdí, že umožňuje zvýšenie povedomia o potratoch. Povedal: „Uznesenie prinúti ľudí premýšľať o tom, čo spoločnosť robila 50 rokov.“

V Kalifornii sú umelé potraty na požiadanie legálne až do bodu životaschopnosti dieťaťa.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 19 minútami

Francúzsko bude "pozorne" sledovať rešpektovanie práva na interrupciu i ďalších ľudských práv v Taliansku po volebnom víťazstve krajne pravicovej vodkyne Giorgie Meloniovej. Uviedla to francúzska premiérka Élisabeth Borneová. Meloniová vyhlásila, že chce "poskytnúť ženám, ktoré si myslia, že potrat je ich jedinou voľbou, právo rozhodnúť sa inak". (tasr)

pred 27 minútami

Slovensko sa stalo majstrom sveta v skladaní šachových skladieb. Celkovo bojovalo o titul 33 krajín, na druhom mieste skončila Ukrajina a na treťom Nemecko. Výsledky v poradí 11. svetovej súťaže zverejnila Svetová organizácia v kompozičnom šachu. (tasr)

pred hodinou

Ruská armáda zaútočila dronmi na vojenský objekt na juhu Ukrajiny, k obetiam na životoch nedošlo​. "V dôsledku rozsiahleho požiaru a výbuchu munície bola zorganizovaná evakuácia civilného obyvateľstva," uviedlo velenie ukrajinských ozbrojených síl vo vyhlásení zverejnenom na platforme Telegram. (tasr)

pred hodinou

Obyvatelia Nového Zélandu si pripomenuli úmrtie kráľovnej Alžbety II. dňom štátneho smútku, minútou ticha a oficiálnou smútočnou bohoslužbou. Nový Zéland patrí medzi 14 nezávislých štátov združených v Spoločenstve národov, ktoré uznávajú za svoju hlavu britského panovníka. (tasr)

pred hodinou

Giorgia Meloniová v príhovore po víťazstve vo voľbách povedala, že chce ako premiérka zjednotiť Taliansko. „Ak sme povolaní vládnuť tejto krajine, budeme to robiť pre každého, budeme to robiť pre všetkých Talianov a budeme to robiť s cieľom zjednotiť ľud," vyhlásila. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.