Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. august 2022, 10:17

Pri ruskom ostreľovaní Charkovskej oblasti zahynuli dvaja ľudia

Uviedol to gubernátor oblasti Oleh Synjehubov. Obyvateľov zároveň vyzval, aby sa čo najviac zdržiavali v úkrytoch.

Dvaja ľudia zahynuli v Charkovskej oblasti za uplynulých 24 hodín po ruskom ostreľovaní. V pondelok to uviedol gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synjehubov v príspevku na sociálnej sieti Telegram. 

Ruské ostreľovanie v noci na pondelok zapálilo strechu administratívnej budovy v jednej z mestských častí, napísal Synjehubov. „Ako vidíte, Rusi pre nedostatok úspechu na fronte útočia na pokojné mestá a dediny v regióne. Sme však silnejší ako ich úbohé pokusy o zastrašenie. Víťazstvo je naše!“ dodal gubernátor.

Zároveň vyzval všetkých obyvateľov Charkovskej oblasti, aby sa čo najviac zdržiavali v úkrytoch. „Ruskí okupanti udreli na Charkov. Neopúšťajte bezpečné miesta,“ napísal na Telegrame. Moskva už viackrát poprela, že pri „špeciálnej vojenskej operácii“ na Ukrajine útočí na civilné ciele.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 59 minútami

Slovensko pri udeľovaní víz v humanitárnom záujme posudzuje každý prípad osobitne. Ministerstvo zahraničia tak reaguje na rozhodnutie niekoľkých európskych krajín o neudelení víz ruským občanom, ktorí utekajú pred čiastočnou mobilizáciou. (tasr)

pred 3 hodinami

Švajčiari sa v referende vyslovili za zvýšenie veku odchodu žien do dôchodku na 65 rokov zo súčasných 64 rokov a zvýšenie DPH. Odporcovia reformy priznali porážku a výsledok hlasovania odsúdili ako „urážku žien“. (tasr)

pred 4 hodinami

Igor Matovič hovorí, že sa nedá ustáť rozpočtové provizórium, ktoré by nastalo po neprijatí rozpočtu. „Verím, že sa nájde aspoň pár zodpovedných poslancov, ktorí si povedia, že v takejto kritickej situácii nebudú politikárčiť. Neschváliť rozpočet je ťažké ublíženie ľuďom,“ povedal. (rtvs)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.