Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Politika
25. február 2016

Pozrite si, čo chcela KBS od politikov (+video)

Politické strany si už uvedomujú vážnosť tém ako rodina a demografia, hovorí sektretár KBS Anton Ziolkovský.
Pozrite si, čo chcela KBS od politikov (+video)

V poledných dňoch absolvoval predseda KBS Stanislav Zvolenský „kolečko“ rokovaní s politickými stranami. Predstavil im dokument Desatoro pre lepšie Slovensko, ktorý obsahuje desať návrhov z rozličných oblastí. Prinášme ich v plnom znení. 

Desatoro KBS pre lepšie Slovensko

„Politické strany boli ochotné o návrhoch diskutovať, otvorenosť je dobrým znamením,“  hodnotí výkonný sekretár KBS Anton Ziolkovský, ktorý na niektorých stretnutiach predsedu KBS sprevádzal. Podľa Ziolkovského sa zdá, že politické strany si už viac uvedomujú, že pri témach rodiny a demografie je nutné niečo robiť.

Anton Ziolkovský o tom, ako politici reagovali na návrhy KBS

Podobné stretnutia sa odohrali aj pred minulými parlamentnými voľbami. Aj vtedy oslovila KBS strany, ktoré by sa podľa vtedajších prieskumov verejnej mienky dostali do parlamentu. Arcibiskup Zvolenský vtedy predsedom strán predstavil dokument Katolícka cirkev a Slovensko 2012 – 2016

 

Inzercia

Odporúčame

Ako bojujú Smer a Sieť o voliča (video)

Ako bojujú Smer a Sieť o voliča (video)

V Banskej Bystrici a vo Zvolene sme sledovali mítingovú šou dvoch hlavných súperov v týchto voľbách, Smeru a Siete. Pozrite si najzaujímavejšie momenty a náš komentár.

Ján Figeľ: Live

Ján Figeľ: Live

Dnes večer zverejníme ďalšiu zo série našich predvolebných diskusií. Tentokrát s predsedom KDH Jánom Figeľom. Zatiaľ ponúkame niekoľko postrehov z toho, čo sa dialo mimo kamier.