Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. august 2022, 19:15

Vo švajčiarskych Alpách našli vrak lietadla, ktoré havarovalo pred 54 rokmi

Telá troch smrteľne zranených pasažierov objavili už krátko po nehode z roku 1968. Vrak lietadla sa však vtedy nájsť nepodarilo.

Na topiacom sa Aletschskom ľadovci vo švajčiarskych Alpách objavili po vyše polstoročí vrak malého lietadla, ktoré sa zrútilo pred vyše polstoročím. Vrak lietadla typu Piper Cherokee objavil vo štvrtok miestny horský vodca, povedal v sobotu agentúre DPA Stefan Gafner, člen švajčiarskeho alpského klubu.

Vrak lietadla objavil vo výške zhruba 2800 metrov nad morom v Penninských Alpách, neďaleko vrcholov Jungfrau a Mönch. Nájdenie trosiek potvrdila aj miestna polícia, informovala agentúra AFP.

Telá troch smrteľne zranených pasažierov lietadla, ktorými boli učiteľ a lekár so svojim synom, všetci pochádzajúci z Zürichu, objavili už krátko po nehode z roku 1968. Vrak lietadla sa však vtedy nájsť nepodarilo.

„V čase nehody, teda pred viac ako 50 rokmi, boli obmedzené technické prostriedky na nájdenie vraku lietadla v náročnom teréne,“ informovala v piatok podľa AFP miestna polícia.

„Vzhľadom na topenie ľadovcov, obzvlášť v lete, je možné, že sa z ľadu uvoľnia ďalšie kusy trosiek,“ uviedla polícia. Horolezcov, respektíve ľudí v oblasti, zároveň požiadala, aby jej akýkoľvek nový nález nahlásili, no aby s troskami nemanipulovali a predišli tak riziku zranenia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Francúzsky Súd pre vyšetrovanie závažnej trestnej činnosti začal s českým expremiérom Andrejom Babišom konanie pre podozrenie z prania špinavých peňazí. Daňové podvody majú súvisieť s nadobudnutím víl na Francúzskej riviére. (tasr)

pred 4 hodinami

„Malé deti sú v Japonsku naozaj šťastné. Deti tam trávia celé dni s rodičmi, sú súčasťou života dospelých,“ hovorí o svojich postrehoch z bežného života Japoncov Jana Rojčeková. Po nástupe do školy sa deťom život radikálne zmení. Majú dlhé vyučovanie, potom krúžky, cez víkend povinné športové dni. Všetok čas, i ten voľný, im pohltí škola. „Potom stretávate deti vo veku školákov alebo stredoškolákov, na ktorých nevidieť žiadnu veselosť.“

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.