Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. február 2016

MMF potvrdil Christine Lagardeovú na poste šéfky aj na ďalšie obdobie

Vedenie fondu malo vymenovať nového šéfa začiatkom marca, no Lagardeová bola jedinou kandidátkou, takže MMF nevidel dôvod na to, aby záležitosť zbytočne predlžoval.

Vedenie Medzinárodného menového fondu (MMF) potvrdilo na poste výkonnej riaditeľky inštitúcie na druhé funkčné obdobie Christine Lagardeovú. Na čele fondu by tak mala stáť až do leta 2021. Nové funkčné obdobie sa jej začne 5. júla. Informovala o tom agentúra AP.

Lagardeová (60) je prvou ženou na najvyššom poste tejto medzinárodnej finančnej inštitúcie. Vedenie fondu malo vymenovať nového šéfa začiatkom marca, no Lagardeová bola jedinou kandidátkou, takže MMF nevidel dôvod na to, aby záležitosť zbytočne predlžoval.

Do vedenia fondu nastúpila Lagardeová v roku 2011, pričom vo funkcii vymenila svojho krajana Dominiqa Straussa-Kahna, ktorý musel odstúpiť pre obvinenie z pokusu o znásilnenie. Inštitúciu viedla v kritickom období, keď eurozóna zápasila s dlhovou krízou a v období stagnácie svetovej ekonomiky. Práve za jej spôsob riadenia MMF v turbulentnom čase ju ocenili viacerí vplyvní členovia fondu.

Pred nástupom do vedenia MMF bola Lagardeová od roku 2007 francúzskou ministerkou financií. Predtým pôsobila krátko aj ako ministerka poľnohospodárstva, a tiež ako ministerka obchodu.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.