Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. február 2016, 10:14

Deklaráciu za rodinu z dielne AzR podpísalo zatiaľ 74 kandidátov do NR SR

Deklaráciu za rodinu z dielne AzR podpísalo zatiaľ 74 kandidátov do NR SR

Predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík. Foto: TASR/Michal Svítok

Pozitívne už zareagovali KDH, OĽaNO-NOVA aj mimoparlamentné strany #Sieť, SNS aj SMK.

Slovenská republika starne a vymiera, občianska iniciatíva Aliancia za rodinu (AZR) preto chce, aby zvolení poslanci boli hlasom pre rodiny. Včera to na tlačovej konferencii vyhlásil predseda občianskej iniciatívy Aliancia za rodinu (AZR) Anton Chromík s tým, že Aliancia vyzvala relevantné strany, aby podporili Deklaráciu za rodinu.

Pozitívne už zareagovali KDH, OĽaNO-NOVA aj mimoparlamentné strany #Sieť, SNS aj SMK. Podľa Aliancie pribúdajú ďalší. Z predsedov strán pozitívne zareagoval na 18-bodovú Deklaráciu šéf SNS Andrej Danko. Z poslancov parlamentu sa zatiaľ pridal Igor Hraško (OĽaNO-NOVA). Signatárov je aktuálne 74.

Podporou deklarácie sa kandidáti okrem iného zaviažu, že budú po zvolení za poslancov NR SR hlasovať za všetky dobré a vhodné opatrenia k tomu, aby si rodiny mohli dovoliť viac detí, podporia novelu Ústavy SR o práve detí na otca a mamu pri adopciách, budú hlasovať vždy proti zneužívaniu žien formou prenájmu maternice a podporia zvýšenie rodičovského príspevku pre rodičov, ktorí sa starajú o viac detí.

Kandidát sa podpisom Deklarácie tiež zaviaže, že podporí daňové zvýhodnenie rodín s troma a viac deťmi, bude proti zákonom a medzinárodným zmluvám, ktoré by oddeľovali rod od pohlavia či zavádzali viac rodov, ako je mužský a ženský, bude hlasovať proti podpore LGBTI ideologickej propagandy zo štátneho rozpočtu a podporí silný mediálny zákon, ktorý bude chrániť hodnoty rodiny, manželstva a jeho stability a chrániť deti a mládež pred nevhodným obsahom v televízii či rozhlase.

„Za kľúčové považujeme zjednotenie všetkých politických subjektov na systematickej prorodinnej politike, ktorá dokáže zvrátiť negatívny demografický vývoj,“ povedal Chromík, ktorý tvrdí, že Aliancia chce takto dať hlas rodine a zmeniť nastavenie ľudí k prorodinnej politike. „Ak sa má robiť prorodinná politika, musí sa robiť naprieč politickým spektrom,“ zdôraznil.

Kandidáti do parlamentu nájdu deklaráciu na stránke www.hlaszarodinu.sk. Vyjadriť sa môžu až do marcových parlamentných volieb. „Vyzývame všetkých kandidátov, aby si deklaráciu pozreli a ukázali občanom vlastné názory,“ dodal Chromík.

Inzercia

Dnes treba vedieť

teraz

Šéf Smeru Robert Fico tvrdí, že chce po voľbách „zostaviť vládu, ktorá nebude zlepencom“. Zároveň zopakoval, že Hlas je pre Smer prirodzeným partnerom. Predseda Hlasu Peter Pellegrini uviedol, že jeho strana bude stavať „na hodnotách sociálnej demokracie“. Dodal tiež, že Hlas je jednotný a po voľbách pôjdu jeho členovia „v jednom šíku“ a to aj v prípade rokovaní s inými stranami ako so Smerom, čiže napríklad s Progresívnym Slovenskom. (tv joj)

pred 36 minútami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.