Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. február 2016

Čederle získal na mládežníckej olympiáde striebro v súťaži zručností

"Náš Sebo sa ukázal ako veľký bojovník s pevnými nervami. Priznal, že v úvode bol trošku nervózny, no pred záverečnou disciplínou si veril, pretože súťaž v kontrole puku vyhral aj v kvalifikácii," povedala manažérka Kožanová.

Slovenský hokejista Sebastian Čederle vybojoval na II. Zimných olympijských hrách mládeže v Lillehammeri striebornú medailu. Vo finále súťaži zručností obsadil 15-ročný reprezentant druhé miesto, keď ho v súčte šiestich disciplín predbehol iba Rumun Eduard Casaneanu. Bronz získal Erik Betzold z Nemecka. Pre Slovensko je to druhá medaila v histórii ZOHM, pred štyrmi rokmi v Innsbrucku 2012 vybojovala zlato v slalome alpských lyžiarok Petra Vlhová.

"Cítim sa super. Je to úžasný pocit vyhrať na olympiáde medailu. Som trochu sklamaný, že to nie je zlatá. Na druhej strane, po dvoch úvodných disciplínach, keď som nepostúpil z prvých súbojov, som už snáď ani nedúfal, že by som ešte mohol medailu vybojovať. Pred poslednou disciplínou som si veril. Vzhľadom na celý priebeh som teda so striebornou medailou veľmi spokojný.“ Zatiaľ som nad oslavou nerozmýšľal, uvidíme hlavne, čo ma bude čakať doma, ale určite to dobre oslávim,“ povedal Čederle pre oficiálnu webovú stránku Slovenského olympijského výboru olympic.sk. 

"V Kristins Hall zažila slovenská výprava vo štvrtok krásny večer. Nášho reprezentanta v súťaži zručnosti povzbudzovali nielen hokejistky, ale aj lyžiari, sánkari. Medzi prvými gratulantmi boli podpredseda SOV pre zimné športy a prezident SZĽH Igor Nemeček, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Nórsku František Kašický i vedúci výpravy olympijský medaila Jozef Gönci. Náš Sebo sa ukázal ako veľký bojovník s pevnými nervami. Priznal, že v úvode bol trošku nervózny, no pred záverečnou disciplínou si veril, pretože súťaž v kontrole puku vyhral aj v kvalifikácii," povedala pre oficiálnu stránku SZĽH priamo z dejiska súťaže manažérka družstva hokejistiek Ľubomíra Kožanová.

Hokej - súťaž zručností:
1. Eduard Casaneanu (Rum.) 14 b., 2. Sebastian ČEDERLE (SR) 12, 3. Erik Betzold (Nem.) 11

jednotlivé disciplíny:
rýchlosť korčuľovania: 1. Nátán Vértes (Maď.),... 8. Čederle
presnosť streľby: 1. Dino Mukovoz (Lit.),... 7. Čederle
obratnosť korčuľovania: 1. Benjamin Baumgartner (Rak.),... 4. Čederle
najtvrdšia strela: 1 Casaneanu, 2. Čederle
presnosť prihrávky: 1. Aleks Haatanen (Fín.),... 6. Čederle
kontrola puku: 1. Čederle

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.