Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. február 2016

Trump v novom celoštátnom prieskume klesol za Cruza

Čelný republikánsky kandidát na prezidenta USA Donald Trump sa v novom celoštátnom prieskume televízie NBC a novín Wall Street Journal (NBC/WSJ) prekvapivo umiestnil za ďalším republikánskym kandidátom Tedom Cruzom.

Cruz v prieskume získal 28 percent hlasov voličov v republikánskych primárkach a Trump, ktorý dlho s veľkým náskokom viedol, 26 percent. Nasledujú Marco Rubio so 17 percentami hlasov, John Kasich s 11 percentami, Ben Carson s 10 percentami a Jeb Bush so štyrmi percentami, informuje server nbcnews.com.
      

Výsledky prieskumu, ktorý sa uskutočnil po Trumpovom víťazstve v štáte New Hampshire a sobotňajšej debate republikánskych prezidentských kandidátov v Južnej Karolíne, sú výrazným zvratom oproti minulému mesiacu, keď mal Trump pred Cruzom 13-percentný náskok (33 ku 20 percentám hlasov).
      

Republikán Bill McInturf, ktorý prieskum viedol spoločne s demokratom Peterom Hartom a jeho firmou Hart Research Associates, uviedol, že Trumpov pokles môže naznačovať významnú "zmenu v predvolebnej kampani". Podľa jeho slov však môže ísť aj o chvíľkovú "pauzu", po ktorej sa voliči opäť vrátia k Trumpovi. "Budeme musieť počkať a uvidíme, ako sa rozhodnú".
      

Prieskum NBC/WSJ sa uskutočnil v dňoch 14.-16. februára medzi 800 registrovanými voličmi a 400 voličmi republikánskych primárok.

Inzercia

Odporúčame

Turecké lietadlá po útoku v Ankare podnikli nálety na severe Iraku

Turecké lietadlá po útoku v Ankare podnikli nálety na severe Iraku

Turecké sily uskutočnili v noci nadnes rozsiahlu bojovú operáciu na severe Iraku, kde podnikli nálety na pozície v Turecku zakázanej Strany kurdských pracujúcich (PKK).Terčom lietadiel bol skupina 60-70 príslušníkov PKK, medzi ktorými boli aj členovia jej vedenia. Nálety trvali údajne vyše hodiny a odohrali sa v oblasti Haftanin na severe Iraku.

KDH: Premiér pri migrantoch zdôrazňuje politiku, ktorú sám zanedbával

KDH: Premiér pri migrantoch zdôrazňuje politiku, ktorú sám zanedbával

Predseda vlády SR Robert Fico v závere svojej druhej vlády využíva až zneužíva objektívnu situáciu súvisiacu s migráciou na zdôrazňovanie politiky, ktorú osem rokov zanedbával. Vyhlásil to dnes pred novinármi líder KDH Ján Figeľ s tým, že pre jeho hnutie nie je bezpečnosť teraz objavená téma, ale bola vždy prioritou.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.