Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. júl 2022, 15:50

Bývalý poslanec SNS Rafael Rafaj sa pridal k hnutiu Republika

Bývalý poslanec SNS Rafael Rafaj sa pridal k hnutiu Republika

Foto: TASR/Martin Baumann

Rafaj pôsobil roky v SNS počas šéfovania Jána Slotu. V Republike bude zastrešovať oblasť kultúry a médií. 

Bývalý funkcionár SNS Rafael Rafaj sa pridáva k mimoparlamentnému hnutiu Republika. Na sociálnej sieti o tom informuje predseda hnutia Milan Uhrík. Pôsobiť by mal v oblasti kultúry a médií.

„Známy vlastenec Rafael Rafaj sa pridáva k Republike. V rámci nášho hnutia bude zastrešovať oblasť kultúry a médií. Samozrejme, s dôrazom na presadzovanie tradičných a konzervatívnych hodnôt,“ konštatuje Uhrík.  

Rafael Rafaj pôsobil roky v SNS, bol poslancom Národnej rady, podpredsedom výboru pre kultúru a médiá i členom parlamentného výboru na kontrolu činnosti SIS.

Bol tiež členom stálej delegácie Národnej rady v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy a členom ďalších parlamentných výborov. Pôsobil aj v komunálnej politike a angažoval sa vo viacerých oblastiach verejného života.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Sme rodina podporí za primátora Bratislavy Rudolfa Kusého, ten však svoju kandidatúru doteraz nepotvrdil. Medzi kandidátmi na predsedu Bratislavského kraja sa hnutie rozhodlo dať svoju podporu kandidátovi Za ľudí Dušanovi Veličovi. Povedal to šéf Sme Rodina Boris Kollár v politickej relácii V politike na TA3. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.