Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. júl 2022, 19:25

Kňaz varoval pred „zdvorilým prenasledovaním“ kresťanov na Západe

Kňaz varoval pred „zdvorilým prenasledovaním“ kresťanov na Západe

Bernard Randall. Foto – Youtube

Bernard Randall bol dávnejšie prepustený z britskej súkromnej školy za hlásanie kresťanského pohľadu na sexualitu.

Anglikánsky kňaz Bernard Randall, ktorý bol už dávnejšie prepustený z anglickej školy, na ktorej pôsobil, a nahlásený protiteroristickému úradu za to, že v rámci kázne študentom povedal, že nemusia súhlasiť s progresívnym pohľadom na sexualitu, počas konferencie International Religious Freedom Summit (Medzinárodná konferencia o slobode vierovyznania) varoval pred „zdvorilým prenasledovaním“ kresťanov na Západe.

Kňaz, ktorý sa v súčasnosti so školou súdi pre „náboženskú diskrimináciu“, podľa The Christian Post poznamenal, že je zarážajúce, že je v súdnom spore s inštitúciou zriaďovanou anglikánskou cirkvou preto, že počas kázne obhajoval kresťanské učenie.

Toto „zdvorilé prenasledovanie“ je podľa neho nebezpečné aj preto, že Západu berie príležitosť poukázať na vážne porušovanie slobody vierovyznania v iných krajinách, pretože tie môžu skrátka poukázať na náboženskú diskrimináciu v rámci samotného Západu.

Dôvod, prečo progresívci často nepovoľujú disent, podľa Randalla spočíva v marxistických koreňoch danej ideológie. Marxizmus totiž náboženstvo vníma ako „ópium más“, a keď niekto odmieta namiesto neho prijať „prekrásnu osvietenú utópiu“, je hrozbou pre celý marxistický svetonázor.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Slovenský hokejový útočník Samuel Buček ukončil zmluvu s klubom NHL Seattle Kraken. Jeho novým pôsobiskom bude účastník KHL Neftechimik Nižnekamsk, s ktorým podpísal ročný kontrakt. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.