Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. júl 2022, 11:39

Najvyšší súd vyhovel dovolaniu v prípade fekálnych útokov

Súd musí vec znovu prerokovať a rozhodnúť. Dovolanie podala ministerka spravodlivosti aj obvinený Martin Macko. 

Najvyšší súd v pondelok vyhovel dovolaniu ministerky spravodlivosti a obvineného Martina Macka v prípade fekálnych útokov. Vo veci má opäť rozhodnúť bratislavský krajský súd. TASR o tom informovala Zuzana Vilím z tlačového oddelenia Najvyššieho súdu.

„Senát 1T Najvyššieho súdu vo veci obvineného Martina M. zrušil uznesenie Krajského súdu v Bratislave," oznámila Vilím. Ako ďalej uviedla, zároveň súdu prikázal, aby vec v potrebnom rozsahu znova prerokoval a rozhodol.

V tomto prípade išlo o dvojité dovolanie zo strany obvineného a Ministerstva spravodlivosti. Krajský súd v Bratislave v roku 2018 odvolanie Macka zamietol.

Odvolací súd konštatoval, že v kontexte dôkazov, ktoré boli vykonané, bola dostatočne preukázaná vina obžalovaného. Preto považoval uložený podmienečný trest odňatia slobody vo výmere osem mesiacov so skúšobnou dobou na 14 mesiacov a nariadenú ochrannú liečbu v súlade so zákonom.

Páchateľ útokov, ktoré sa odohrali v Bratislave v roku 2015, pristupoval k ženám zväčša zozadu a natieral ich fekáliami, prípadne na ne močil. Macka zadržali 23. novembra 2015 na zastávke električky v bratislavskej Karlovej Vsi.

Pri zadržaní bol zašpinený od fekálií a pod vplyvom alkoholu. Prokurátor ho obžaloval z trestného činu pokračujúceho výtržníctva v piatich prípadoch útokov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 15 minútami

Trestne stíhanému exšéfovi SNS Jánovi Slotovi pribudlo ďalšie obvinenie. Týka sa úplatku v súvislosti s vybavovaním rozhodnutí Krajského súdu Žilina v roku 2013. Pre TASR to uviedol vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. (tasr)

pred 38 minútami

Šéf ústavnoprávneho výboru Milan Vetrák (OĽaNO) hovorí, že v prípade demisie Márie Kolíkovej bude zrejme prvým na rade na pozíciu ministra spravodlivosti Juraj Šeliga. Dodáva, že kreslo patrí strane Za ľudí. Vetrák tvrdí, že sa zatiaľ cíti dobre v pozícii šéfa výboru. Postom ministra by sa zaoberal až v prípade, keby prišla ponuka. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.