Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. február 2016

Gospeltalent 2016: Prihlasovanie sa začína dnes

Po dvojročnej pauze gospelová súťaž v hľadaní speváckych talentov opäť spúšťa prihlasovanie. Zo štvrtého ročníka Gospeltalentu vzídu až traja víťazi.

Speváci, speváčky, kapely aj zbory, ktoré tvoria gospelovú hudbu, môžu od dnešného dňa posielať súťažné nahrávky do Gospeltalentu 2016. Prihlásiť sa môžu jednotlivci i skupiny, ktoré nepôsobia na slovenskej gospelovej scéne dlhšie ako päť rokov. 

Médiá sú plné speváckych súťaží a šou, ktoré majú zviditeľniť začínajúcich umelcov. Gospeltalent je alternatívou pre kresťanov, ktorí chcú robiť hudbu profesionálne a zároveň so srdcom pri Bohu,“ povedal jeden z organizátorov a spevák Richard Čanaky. "Rozbehnutie štvrtého ročníka súťaže definitívne potvrdzuje, že mladí nadaní interpreti potrebujú podporu a stabilnejšie zázemie. Táto súťaž im ho chce poskytnúť," doplnil europoslanec Miroslav Mikolášik, ktorý Gospeltalent zastrešuje od jej vzniku v roku 2009. 

Štvrtý ročník súťaže je plný zmien a atraktívnych noviniek. Podľa nových pravidiel vyhrajú súťaž až traja absolútni víťazi. Súťažiaci zabojujú o prvé miesto v troch kategóriách - spevák, speváčka, zbor či kapela. Podmienkou je, aby sóloví speváci a speváčky zasielali autorské piesne len s jedným doprovodným nástrojom, skupiny zasa s toľkými, koľkými reálne disponujú. Nemožno použiť takú skladbu, ktorá bola v minulosti nahrávaná v profesionálnom štúdiu. Pripojiť musia tiež svoju aktuálnu fotografiu, názov a text skladby, ako aj kontaktné údaje. Organizátorov zaujímajú aj doterajšie skúsenosti s hudobným účinkovaním súťažiaceho. Všetky potrebné informácie i prihlasovací formulár sú k dispozícii na www.gospeltalent.sk. Informácie o súťaži prináša portál iGospel.sk, ktorý je spolu s Richardom Čanakym a Rádiom Lumen jedným z jej organizátorov. 

Na troch najlepších čaká profesionálne nahrávanie a mastering skladby v nahrávacom štúdiu Umpax, koncertné turné po Slovensku aj v Bruseli a fanúšikovia uvidia víťazov aj na najväčších slovenských kresťanských festivaloch – Festivale Lumen a na Campfeste. Najlepšie skladby Rádio Lumen zaradí do éteru, nasadí ako novinku do Gospelparády, stanú sa súčasťou výberového CD Gospeltalentu a troch najlepších pošlú organizátori na víkend do Tatier. Výherca, ktorý získa Cenu fanúšikov, dostane zároveň ako podporu natočenie klipu. 

Nahrávky je možné prihlásiť na webovej stránke Gospeltalentu do 20. marca. Širšia porota následne vyberie z každej kategórie desiatku najlepších piesní a o šiestich finalistoch rozhodnú fanúšikovia cez online hlasovanie. Velké finále sa uskutoční naživo za prítomnosti verejnosti.

Súťaž vznikla v roku 2009 ako štartovacia dráha pre začínajúcich kresťanských interpretov. Počas súťaže začínajúci gospeloví interpreti predstavili spolu 146 autorských skladieb. Víťazkami troch predchádzajúcich ročníkov boli Simona Martausová, Silvia Chlebovská, Slávka Tkáčová a Katka Krajčoviechová, ktorá v ostatnom ročníku 2013 získala Cenu Rádia Lumen.

Inzercia

Odporúčame

Neplatiči dlhujú zdravotným poisťovniam vyše 468 miliónov eur

Neplatiči dlhujú zdravotným poisťovniam vyše 468 miliónov eur

V zdravotníctve chýbajú pre neplatičov poistného stámilióny eur. Zdravotné poisťovne evidujú takmer 440.000 dlžníkov, ich aktuálny dlh je 468,9 milióna eur. Ide najmä o samoplatcov (365.000), ukazujú dáta, ktoré TASR poskytli všetky tri poisťovne pôsobiace na Slovensku.

Zvýšené množstvo zrážok pocítili už aj poľnohospodári

Zvýšené množstvo zrážok pocítili už aj poľnohospodári

Poľnohospodári v niektorých oblastiach Slovenska už pociťujú následky intenzívnych zrážok z posledných dní, a to vo forme podmáčanej pôdy a všeobecne zvýšenej vlahy. Vyplýva to z výsledkov telefonického prieskumu, ktorý dnes urobila Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora vo viacerých regiónoch Slovenska. O prieskume TASR informovala hovorkyňa SPPK Jana Holéciová.

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.