Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. júl 2022, 14:43

Odpustovou svätou omšou vyvrcholila púť na levočskej Mariánskej hore

Odpustovou svätou omšou vyvrcholila púť na levočskej Mariánskej hore

Foto: TASR/Milan Kapusta

„Naozaj, nič nie je v týchto našich časoch dôležitejšie, potrebnejšie a zároveň zraniteľnejšie, ako je život v rodine,“ povedal v úvode kázne arcibiskup metropolita Bernard Bober.

Slávnostnou odpustovou svätou omšou v nedeľu vyvrcholila tradičná púť na levočskej Mariánskej hore. Celebroval ju košický arcibiskup metropolita Bernard Bober. Hlavným mottom tohtoročnej púte bola myšlienka Rodinná láska ako povolanie a cesta svätosti.

„Naozaj, nič nie je v týchto našich časoch dôležitejšie, potrebnejšie a zároveň zraniteľnejšie, ako je život v rodine,“ uviedol arcibiskup v úvode kázne. Omša bola spojená s obnovou manželských sľubov.

Program púte sa začal v nedeľu 26. júna, prepojená bola s diecéznym stretnutím rodín, ktoré nadviazalo na desiate svetové stretnutie rodín v Ríme. Tento rok na mieste zároveň oslávili 100 rokov od konsekrácie baziliky na Mariánskej hore Jánom Vojtaššákom.

Podľa moderátora púte Jozefa Lapšanského dosiahla účasť po oba hlavné víkendové dni zhruba po 150-tisíc ľudí. „Pokiaľ hodnotíme celý pútnický týždeň od 26. júna do 3. júla, dovedna bolo všetkých účastníkov 400-tisíc,“ uviedol pre TASR.

Za jeden z dominantných znakov tohtoročnej púte označil obrovský záujem o spovedanie, keď sa pred spovednicami stále tvorili rady ľudí.

Púť sa koná pravidelne pri príležitosti júlového sviatku Navštívenia Panny Márie. Levoča patrí k najstarším pútnickým miestam východného Slovenska. Korene mariánskeho kultu siahajú až do 13. storočia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Krajniak odkazuje progresívcom

Vy, eko-bio-raw progresívci robíte presne to, čo robili totalitní komunisti

„Antifašisti ste iba vtedy, keď sa vám to hodí," napísal na adresu liberálov, progresívcov a „červených denníkov" podpredseda Sme rodina.

PROGRESÍVCI, LIBERÁLI, ČERVENÉ DENNÍKY, KEĎ UŽ TAK PRINCIPIÁLNE BOJUJETE PROTI FAŠIZMU, ODPOVEDZTE MI NA JEDNU...

Uverejnil používateľ Milan Krajniak Pondelok 8. augusta 2022
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.