Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. február 2016

Znalca z kauzy Veľký Slavkov odsúdil súd podmienečne na dva roky

V pozemkovej kauze Veľký Slavkov Okresný súd Košice I uznal obžalovaného Milana P. vinným z prečinu podania nepravdivého znaleckého posudku.

"Uložil mu trest dva roky odňatia slobody s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní troch rokov, ako aj trest tri roky zákazu činnosti," potvrdila dnes TASR hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Marcela Gálová.
      

Súd odkázal poškodenú stranu s nárokom na náhradu škody na občianske súdne konanie. "Obžalovaný sa proti rozsudku odvolal, prokurátor sa nevyjadril. Rozsudok nie je právoplatný," konštatovala Gálová k pondelkovému (15.2.) verdiktu.
      

Prípad sa týka sporu cyperskej spoločnosti Ermanno Trade and Invest Limited so Slovenským pozemkovým fondom (SPF). Na základe posudku znalca docenta Milana P. v roku 2010 popradský súd neprávoplatne priznal schránkovej firme 60 miliónov eur ako ušlý zisk.
      

Podľa vtedajšieho rozsudku SPF najskôr súhlasil s prevodom pozemkov vo Veľkom Slavkove, neskôr ich podstatnú časť previedol na tretie osoby. Firme AR park, ktorá na nich chcela postaviť rekreačnú zónu, tým údajne vznikla škoda v spomínanej výške. Pohľadávku neskôr previedla na spoločnosť Ermanno Trade and Invest Limited. Cyperská firma podala na SPF žaloby za zmarenú investíciu s uplatnením si náhrady vo výške približne 100 miliónov eur.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.