Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. február 2016

Irán dostane od Ruska svoj prvý raketový systém zem-vzduch

Obranný raketový systém dlhého doletu ruskej výroby bude odovzdaný v rámci oficiálnej slávnosti za účasti iránskeho ministra obrany Hosejna Dehkána, ktorý je v Rusku na oficiálnej návšteve, citovala agentúra nemenovaný zdroj.

Slávnosť sa údajne uskutoční v juhoruskom prístavnom meste Astrachán, ktoré leží pri Kaspickom mori, priamej vodnej ceste do Iránu, spresňuje agentúra DPA. Dehkán sa v stredu stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Rusko a Irán podpísali zmluvu o dodávke niekoľkých raketových systémov S-300 v roku 2007, ale Moskva dohodu neskôr zrušila, pretože OSN uvalila sankcie na dodávky zbraní do Iránu.

Keď Irán uzavrel vlani so svetovými mocnosťami medzinárodnú dohodu o úprave svojho jadrového programu výmenou za odstránenie sankcií, vysoký predstaviteľ ruského rezortu obrany v novembri oznámil, že Moskva pošle do Iránu nešpecifikovaný počet raketových systémov S-300.

Inzercia

Odporúčame

 Irán nie je ochotný zmraziť ťažbu ropy, chce pokračovať v jej zvyšovaní

Irán nie je ochotný zmraziť ťažbu ropy, chce pokračovať v jej zvyšovaní

Irán nie je ochotný pripojiť sa k dohode o zmrazení ťažby ropy, na ktorom sa dohodla skupina producentských krajín. Informovali o tom agentúry Reuters a AP. Dnes Irán signalizoval, že pri rokovaniach medzi producentskými krajinami o obmedzení ťažby zaujme tvrdý postoj. Naďalej má v úmysle zvyšovať ťažbu, pokiaľ nedosiahne úroveň spred uvalenia medzinárodných sankcií.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.