Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. február 2016

Irán dostane od Ruska svoj prvý raketový systém zem-vzduch

Rusko pošle Iránu vo štvrtok raketový systém zem-vzduch S-300, ktorý bude prvým v Iráne. Oznámila to dnes štátna tlačová agentúra Ria Novosti.

Obranný raketový systém dlhého doletu ruskej výroby bude odovzdaný v rámci oficiálnej slávnosti za účasti iránskeho ministra obrany Hosejna Dehkána, ktorý je v Rusku na oficiálnej návšteve, citovala agentúra nemenovaný zdroj.
      

Slávnosť sa údajne uskutoční v juhoruskom prístavnom meste Astrachán, ktoré leží pri Kaspickom mori, priamej vodnej ceste do Iránu, spresňuje agentúra DPA.
      

Dehkán sa v stredu stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.
      

Rusko a Irán podpísali zmluvu o dodávke niekoľkých raketových systémov S-300 v roku 2007, ale Moskva dohodu neskôr zrušila, pretože OSN uvalila sankcie na dodávky zbraní do Iránu.
      

Keď Irán uzavrel vlani so svetovými mocnosťami medzinárodnú dohodu o úprave svojho jadrového programu výmenou za odstránenie sankcií, vysoký predstaviteľ ruského rezortu obrany v novembri oznámil, že Moskva pošle do Iránu nešpecifikovaný počet raketových systémov S-300.

Inzercia

Odporúčame

NKÚ: Petržalský starosta pri parkovaní podliezol zákon aj obišiel zastupiteľstvo

NKÚ: Petržalský starosta pri parkovaní podliezol zákon aj obišiel zastupiteľstvo

Starosta bratislavskej Petržalky Vladimír Bajan pri schvaľovaní zmluvy na prevádzkovateľa parkovania obišiel miestne zastupiteľstvo. Samospráva tiež zámerne stanovila rozsah a trvanie zmluvy tak, aby nemusela vyhlasovať verejné obstarávanie. Skonštatoval to Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ), ktorý po podnetoch súťaž na parkovanie preveroval. Nedostatky pritom našiel aj pri iných obstarávaniach mestskej časti, uviedla pre TASR hovorkyňa NKÚ Daniela Bolech Dobáková.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.