Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. júl 2022, 16:20

Hlavné správy znova online

Národný bezpečnostný úrad v novom konaní zatiaľ o blokovaní webov nerozhodol

Národný bezpečnostný úrad v novom konaní zatiaľ o blokovaní webov nerozhodol

Foto – Postoj

Webhostingové firmy síce ani v júli neplánovali spúšťať weby zablokované do konca júna, museli tak však urobiť.

Novela o blokovaní dezinformačných stránok, ktorú poslanci schválili v polovici júna, nepredĺžila rozhodnutia Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) o blokovaní webov. Úrad preto musí spustiť nové konanie a vo veci opätovne rozhodnúť a nariadiť zablokovať tieto weby.

„Momentálne nie je v platnosti žiadne rozhodnutie o blokovaní v zmysle zákona o kybernetickej bezpečnosti,“ uvádza úrad na svojom webovom sídle. 

Vo štvrtok sme písali, že webhostinogové firmy neplánujú spustiť dovtedy zablokované weby, Hlavné správy však na tom trvali. Firmy teda museli webové portály spustiť.

„Keďže bol v júni prijatý nový zákon, ktorý predlžuje právomoc NBÚ vypínať weby do konca septembra, predpokladáme, že naše noviny NBÚ novým rozhodnutím dnes (v piatok) alebo v najbližších dňoch znova vypne,“ napísali Hlavné správy.

Denník Postoj sa bezpečnostného úradu pýtal, kedy nové konanie obnoví a kedy rozhodne o blokovaní webov. Odpovedal len veľmi stručne: úrad koná v zmysle zákona, „ktorý nás zároveň viaže zachovávať mlčanlivosť“, odpísal Haraba.

Okrem Hlavných správ funguje aj prorusky orientovaný Armádny magazín. Hlavný denník, ani Infovojna na slovenskej doméne, nefungujú.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 14 minútami

Generálna prokuratúra tvrdí, že už jasným a zrozumiteľným spôsobom informovala o dôvodoch nepodania žaloby na rozpustenie ĽSNS a nemá potrebu ich dopĺňať. Reaguje tak na stanovisko ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, že má k rozhodnutiu zverejniť analýzu. (tasr)

pred 22 minútami

„Zdivočeli sme. Mám pocit, že liberáli a konzervatívci sa už o mnohých veciach nedokážu rozprávať, čo je na škodu tejto krajine,“ hovorí poslanec OĽaNO Andrej Stančík. Okrem iného zároveň približuje, či by zostal v OĽaNO, ak by sa preprofilovalo na konzervatívnu stranu, ako sa ako liberál pozerá na konflikt medzi konzervatívcami a liberálmi, ale i to, prečo sa stal agnostikom a čo na to hovorí jeho veriaca rodina.

pred 38 minútami

Zahraničný obchod Slovenska sa v júni po májovom prebytku 160 miliónov eur prepadol do mínusu vo výške 78 miliónov eur. Nepriaznivo ho ovplyvnila predovšetkým medziročne vyššia hodnota dovezenej ropy a zemného plynu, ale tiež vybraných priemyselných výrobkov. (šúsr)

pred 54 minútami

V kanadskom Edmontone sa dnes začínajú hokejové majstrovstvá sveta do 20 rokov, ktoré boli v zime zrušené pre koronavírus. Slovensko nastúpi na svoj úvodný zápas dnes o 20.00 h proti Česku. V skupine sa postupne stretne ešte s Kanadou, Lotyšskom a Fínskom. 

pred 3 hodinami

Bývalý poľský prezident a vodca nezávislých odborov Solidarita Lech Walęsa je hospitalizovaný s infekciou, pričom v nemocnici zostane prinajmenšom týždeň. Samotný 78-ročný Walęsa zverejnil ešte v nedeľu na Facebooku fotografiu, ktorá ho zachytáva ležiaceho na nemocničnom lôžku. (tasr)

pred 3 hodinami

Slovenský tenista Alex Molčan postúpil do 2. kola na turnaji ATP Masters 1000 v Montreale. V stretnutí úvodného kola si poradil s Američanom Mackenziem McDonaldom 7 : 6 (1), 6 : 4. Ďalším súperom slovenskej singlovej jednotky bude štvrtý nasadený Nór Casper Ruud. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.