Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. júl 2022, 11:04

Ukrajina má podľa šéfky Európskej komisie jasnú európsku perspektívu

Ursula von der Leyenová však politikov vyzvala, aby pokračovali v protikorupčných reformách.

Členstvo v Európskej únii je pre Ukrajinu "na dosah", povedala predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v piatok členom ukrajinského parlamentu. Vyzvala ich však zároveň, aby pokračovali v protikorupčných reformách, informuje TASR na základe agentúr AFP a Reuters.

Ukrajina má veľmi jasnú európsku perspektívu po tom, ako jej EÚ udelila štatút kandidáta na členstvo, čo sa ešte pred piatimi mesiacmi zdalo "takmer nepredstaviteľné", uviedla von der Leyenová v príhovore prostredníctvom videospojenia. "Takže dnešok je chvíľou na oslavu tohto historického míľnika, víťazstva rozhodnosti a odhodlania a víťazstva pre celé hnutie, ktoré sa začalo pred ôsmimi rokmi na Majdane," vyhlásila šéfka Európskej komisie pred členmi ukrajinskej Najvyššej rady.

Ukrajinu podľa jej slov čaká ešte dlhá cesta, no EÚ bude pri tomto štáte stáť pri každom jeho kroku. Obnova Ukrajiny a súvisiace rozsiahle investície budú musieť byť spojené s novou vlnou reforiem, zdôraznila von der Leyenová. Vo vystúpení tiež vyzdvihla statočný boj Ukrajincov proti ruskej invázii a prisľúbila, že Únia bude robiť všetko, čo je v jej silách, aby im pomohla zvíťaziť. "A neprestaneme, kým nezvíťazíte," dodala.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 22 minútami

Slovenský hokejový útočník Samuel Buček ukončil zmluvu s klubom NHL Seattle Kraken. Jeho novým pôsobiskom bude účastník KHL Neftechimik Nižnekamsk, s ktorým podpísal ročný kontrakt. (tasr)

pred 2 hodinami

Krajniak odkazuje progresívcom

Vy, eko-bio-raw progresívci robíte presne to, čo robili totalitní komunisti

„Antifašisti ste iba vtedy, keď sa vám to hodí," napísal na adresu liberálov, progresívcov a „červených denníkov" podpredseda Sme rodina.

PROGRESÍVCI, LIBERÁLI, ČERVENÉ DENNÍKY, KEĎ UŽ TAK PRINCIPIÁLNE BOJUJETE PROTI FAŠIZMU, ODPOVEDZTE MI NA JEDNU...

Uverejnil používateľ Milan Krajniak Pondelok 8. augusta 2022
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.